NamMQIda endilikda Qirg‘izistonlik o‘qtuvchilar ham dars berishadi
NamMQIda 2022-2023 o‘quv yili kuzgi semestrda 13-14 oktyabrь kunlari Qirg‘iz Respublikasining M. Adishev nomidagi O‘sh texnologiya universiteti professorlari dars bera boshlaydi. Ashirbaeva Ayjarkin Jorobekovnaga “Iqtisodiyotda axborot kommunikatsion texnologiyalar va tizimlar”, “Texnik tizimlarda axborot texnologiyalari”, “Qurilishda axborot texnologiyalari” fanlaridan 1-2 bosqich talabalariga 12 soat hajmida va Mamitova Ashirbubu Xudayberdievnaga “Iqtisodiyotda axborot kommunikatsion texnologiyalar va tizimlar”, “Texnik tizimlarda axborot texnologiyalari” fanlaridan 1-bosqich talabalariga 12 soat hajmida ma’ruza, amaliy va tajriba dars mashg‘ulotlarini olib borishlariga ruxsat berildi.
Bu imkonyat yoshlarimizga boshqa davlat professorlaridan ham bilim ko‘nikmalarini olish imkoniyatini beradi. Ularni aynan NamMQI tanlashgani biz uchun yangi yutuqlar poydevorini qurishda yordam berishiga ishonamiz.

Кыргызские учителя теперь также преподают в NamMQI
Профессора Ошского технологического университета им. М.Адишева КР начнут преподавать в NamMQI в осеннем семестре 2022-2023 учебного года 13-14 октября. Аширбаева Айжаркин Джоробековна «Информационно-коммуникационные технологии и системы в экономике», «Информационные технологии в технических системах», «Информационные технологии в строительстве» по 12 часов для студентов 1-2 уровня и Мамитова Аширбубу Худайбердиевна «Информационно-коммуникационные технологии и системы в экономике», «Информация в технических системах «технологии» студентам 1 ступени было разрешено провести 12 часов лекций, практических и экспериментальных занятий.
Эта возможность дает нашей молодежи возможность получать знания от других государственных профессоров. Мы верим, что их выбор NamMQI поможет нам заложить основу для новых достижений.