NamMQIda endilikda Qirg‘izistonlik o‘qtuvchilar ham dars berishadi
NamMQIda 2022-2023 o‘quv yili kuzgi semestrda 13-14 oktyabrь kunlari Qirg‘iz Respublikasining M. Adishev nomidagi O‘sh texnologiya universiteti professorlari dars bera boshlaydi. Ashirbaeva Ayjarkin Jorobekovnaga “Iqtisodiyotda axborot kommunikatsion texnologiyalar va tizimlar”, “Texnik tizimlarda axborot texnologiyalari”, “Qurilishda axborot texnologiyalari” fanlaridan 1-2 bosqich talabalariga 12 soat hajmida va Mamitova Ashirbubu Xudayberdievnaga “Iqtisodiyotda axborot kommunikatsion texnologiyalar va tizimlar”, “Texnik tizimlarda axborot texnologiyalari” fanlaridan 1-bosqich talabalariga 12 soat hajmida ma’ruza, amaliy va tajriba dars mashg‘ulotlarini olib borishlariga ruxsat berildi.
Bu imkonyat yoshlarimizga boshqa davlat professorlaridan ham bilim ko‘nikmalarini olish imkoniyatini beradi. Ularni aynan NamMQI tanlashgani biz uchun yangi yutuqlar poydevorini qurishda yordam berishiga ishonamiz.

Kyrgyz teachers are now also teaching at NamMQI
Professors of the M. Adishev Osh University of Technology of the Kyrgyz Republic will start teaching at NamMQI in the fall semester of the 2022-2023 academic year on October 13-14. Ashirbaeva Ayjarkin Jorobekovna "Information communication technologies and systems in economics", "Information technologies in technical systems", "Information technologies in construction" for 12 hours for 1-2 level students and Mamitova Ashirbubu Khudaiberdievna "Information communication technologies and systems in economics", "Information in technical systems" technologies" students of the 1st stage were allowed to conduct 12 hours of lectures, practical and experimental classes.
This opportunity gives our young people the opportunity to get knowledge from other state professors. We believe that NamMQI's choice of them will help us build a foundation of new achievements.