NamMQI xorijiy professori tomonidan seminar tashkil etildi
Seminarda institut rektori Sharifjon Ergashev, institutning xorijiy professori Yumrak Oh, Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash bo‘limi boshlig'i, Xorijiy hamkorlik bo'limi xodimlari, professor-o'qituvchilar, magistrlar hamda talabalar ishtirok etdi.
Yumrak Oh joriy yilning  3-4 may kunlari Toshkent shahrida bo'lib o'tgan "Koreyada ta'lim olish 2024" ko'rgazmasida institut delegatsiyasi bilan birgalikda ishtirok etganligi, forum doirasida amalga oshirilgan ishlar, O'zbekiston-Koreya OTMlari o'rtasidagi hamkorlik aloqalari to'g'risida axborot berdi.
Institut rektori seminar ishtirokchilarini Janubiy Koreya OTMlari o'rtasidagi hamkorlik aloqalarini yanada jadallashtirish, shuningdek institutda "Koreya til markazi" ni tashkil etish, hamkorlikda qo'shma loyihalar tayyorlash va Koreyaning yirik korxonalar va tashkilotlarining ta'lim grantlari dasturlarida ishtirok etishga oid taklif va mulohazalarini bildirib o'tdi.

A seminar was organized by a foreign professor of NamECI
Rector of the institute Sharifjon Ergashev, foreign professor of the institute Yumrak Oh, head of the department of scientific research, innovations and training of scientific and pedagogical personnel, employees of the department of foreign cooperation, professors, teachers, masters and students took part in the seminar.
Yumrak Oh participated in the "Education in Korea 2024" exhibition held in Tashkent on May 3-4 of this year together with the delegation of the institute, the activities carried out within the framework of the forum, the cooperation between Uzbek-Korean HEIs gave information about cooperation relations.
The rector of the institute gave suggestions and comments to the participants of the seminar on the further acceleration of cooperation between South Korean HEIs, as well as the establishment of a "Korean language center" at the institute, preparation of joint projects in cooperation, and participation in educational grant programs of large Korean enterprises and organizations. passed.