NamMQI vakillari Uychi tumani maktablari rahbarlari va bitiruvchilari bilan uchrashdi
Uychidagi madaniyat markazida o‘tkazilgan tadbirda institut birinchi prorektori Odiljon Jakbarov, rektor maslahatchisi Azizbek Abduvaliev, Qurilish fakul'teti dekani Muxtorjon Mansurov, professor-o‘qituvchilar va  iqtidorli talabalar ishtirok etdi.
Tadbirda institutda ta'lim sifatini oshirish uchun olib borilayotgan islohotlar, xalqaro va milliy reytinglarda erishilgan natijalar, talabalarga ta'lim olish va iqtidorini oshirish uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida hikoya qiluvchi taqdimot namoyish etildi.
Institutda yaratilgan ushbu sharoitlardan unumli foydalanib, turli yutuqlarga erishgan iqtidorli talabalar o‘z muvaffaqiyatlari haqida hikoya qilib berdi.
Tuman hokimining o‘rinbosari Abror Sobirov, tuman maktabgacha va maktab ta'limi bo‘limi boshlig‘i Muzaffar Mo‘minov bu kabi tadbirlar institut bilan o‘zaro hamkorlikni mustahkamlash, bitiruvchilarning oliy o‘quv yurtlariga kirish ko‘rsatkichini yanada yaxshilash uchun xizmat qilishini ta'kidladi.

Представители НамИСИ встретились с руководителями и выпускниками школ Уйчинского района
В мероприятии, прошедшем в культурном центре в Уйчи, приняли участие первый проректор института Одилджон Джакбаров, советник ректора Азизбек Абдувалиев, декан строительного факультета Мухтарджон Мансуров, профессорско-преподавательский состав и талантливые студенты.
На мероприятии была показана презентация о проводимых реформах по повышению качества образования в институте, достигнутых результатах в международных и национальных рейтингах, а также созданных возможностях для студентов получить образование и повысить свою квалификацию.
О своих успехах рассказали талантливые студенты, которые эффективно использовали созданные в институте условия и добились различных достижений.
Аброр Собиров, заместитель акима района, Музаффар Моминов, начальник управления дошкольного и школьного образования района, рассказали, что подобные мероприятия служат укреплению взаимного сотрудничества с институтом, дальнейшему улучшению показателей приема выпускников высших учебных заведений.заявил, что будет.