NamMQI vakillari Uychi tumani maktablari rahbarlari va bitiruvchilari bilan uchrashdi
Uychidagi madaniyat markazida o‘tkazilgan tadbirda institut birinchi prorektori Odiljon Jakbarov, rektor maslahatchisi Azizbek Abduvaliev, Qurilish fakul'teti dekani Muxtorjon Mansurov, professor-o‘qituvchilar va  iqtidorli talabalar ishtirok etdi.
Tadbirda institutda ta'lim sifatini oshirish uchun olib borilayotgan islohotlar, xalqaro va milliy reytinglarda erishilgan natijalar, talabalarga ta'lim olish va iqtidorini oshirish uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida hikoya qiluvchi taqdimot namoyish etildi.
Institutda yaratilgan ushbu sharoitlardan unumli foydalanib, turli yutuqlarga erishgan iqtidorli talabalar o‘z muvaffaqiyatlari haqida hikoya qilib berdi.
Tuman hokimining o‘rinbosari Abror Sobirov, tuman maktabgacha va maktab ta'limi bo‘limi boshlig‘i Muzaffar Mo‘minov bu kabi tadbirlar institut bilan o‘zaro hamkorlikni mustahkamlash, bitiruvchilarning oliy o‘quv yurtlariga kirish ko‘rsatkichini yanada yaxshilash uchun xizmat qilishini ta'kidladi.

NamECI representatives met with heads and graduates of Uychi district schools
The first vice-rector of the institute Odiljon Jakbarov, Rector's advisor Azizbek Abduvaliev, Dean of the Faculty of Civil Engineering Mukhtarjon Mansurov, professors and teachers and talented students took part in the event held at the cultural center in Uychi.
At the event, a presentation was shown about the reforms being carried out to improve the quality of education at the institute, the results achieved in international and national ratings, and the opportunities created for students to receive education and improve their skills.
Talented students who made good use of the conditions created in the institute and achieved various achievements told about their success.
Abror Sobirov, the deputy governor of the district, Muzaffar Mominov, the head of the department of pre-school and school education of the district, said that such events serve to strengthen mutual cooperation with the institute, to further improve the rate of admission of graduates to higher educational institutions. stated that he would.