NamMQI vakillari O‘zbekiston—Singapur biznes-forumida ishtirok etmoqda
Toshkentda O‘zbekiston—Singapur biznes-forumi bo‘lib o‘tmoqda. Mazkur forumning ochilish marosimida Singapur prezidenti Halima Yoqub ishtirok etdi va nutq so‘zladi.
Anjumanda NamMQI o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Qahramon Inoyatov va xalqaro bo‘lim boshlig‘i Islomjon Ergashev qatnashmoqda.
Vakillarimiz London School of Business anf Finance rahbari Razakrishan Govin, Tourism Management Institute of Singapore direktori Alan Lou bilan uchrashdi va o‘zaro hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha muzokaralar olib bordi.

NamECI representatives are participating in the Uzbekistan-Singapore business forum
The Uzbekistan-Singapore business forum is being held in Tashkent. President of Singapore Halima Yaqub took part in the opening ceremony of this forum and gave a speech.
Kahramon Inoyatov, vice-rector for educational affairs of NamECI, and Islamjon Ergashev, head of the international department, are participating in the conference.
Our representatives met with the head of the London School of Business and Finance, Razakrishan Govin, director of the Tourism Management Institute of Singapore, Alan Lowe, and discussed the establishment of mutual cooperation.