NamMQI vakillari Hindiston kompaniyasi bilan hamkorlik yuzasidan muzokaralar olib bordi
Toshkentda bo‘lib o‘tayotgan xalqaro sanoat ko‘rgazmasida NamMQI Muhandislik kommunikasiyalari fakul'teti dekani o‘rinbosari Muzaffar Dadamirzaev hamda Muhandislik kommunikasiyalari qurilishi va montaji kafedrasi mudiri Sherali Jo‘raev ishtirok etmoqda.
Vakillarimiz ko‘rgazmada Hindistonning SSP PVT LIMITED kompaniyasi ta'sischi va rahbari Suvra Chakraborti bilan oziq-ovqat texnologiyalari va sanoat chiqindi suvlarini tozalash yo‘nalishida hamkorlikni nazarda tutuvchi shartnoma imzolash bo‘yicha kelishuvga erishdi.
Shartnomadan institut talabalarining kompaniyada ishlab chiqarish amaliyotini tashkil etish, korxona mutaxassislari ishtirokida master-klasslar o‘tkazish, ilmiy laboratoriyalardan foydalanish, hamkorlikda loyihalar ishlab chiqish va stajirovkalarga yuborish kabi yo‘nalishlar ham o‘rin olishi rejalashtirilgan.

Представители НамИСИ провели переговоры с индийской компанией
В международной промышленной выставке, проходящей в Ташкенте, принимают участие заместитель декана факультета инженерных коммуникаций НамИСИ Музаффар Дадамирзаев и заведующий кафедрой строительства и монтажа инженерных коммуникаций Шерали Джораев.
На выставке наши представители достигли договоренности с Суврой Чакраборти, основателем и главой индийской компании SSP PVT LIMITED, о подписании соглашения о сотрудничестве в области пищевых технологий и очистки промышленных сточных вод.
Планируется, что контракт будет включать такие направления, как организация производственной практики студентов института в компании, проведение мастер-классов с участием специалистов компании, использование научных лабораторий, разработка совместных проекты и отправка их на стажировки.