Davlatobod tumanidagi viloyat madaniyat saroyida O‘zbekiston Respublikasi davlat madhiyasi qabul qilingan kunga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni viloyat hokimining o‘rinbosari Botir Nuriddinov ochib berdi. U yig‘ilganlarni madhiya qabul qilinganining 30 yilligi bilan munosabati bilan qutladi.
Harbiy orkestr ijrosida O‘zbekiston davlat madhiyasi yangradi va jonli ijro etildi. Ixtisoslashtirilgan san'at maktabi xonandalari esa Vatanni madh etuvchi qo‘shiqlarini taqdim etdi.
Viloyat bayram tadbirida NamMQI prorektori Odiljon Jakbarov boshchiligida institut professor-o‘qituvchilari, t'yutorlar va talabalar ishtirok etdi.

Представители НамИСИ приняли участие в областном мероприятии, посвященном дню принятия государственного гимна
Торжественное мероприятие, посвященное принятию государственного гимна Республики Узбекистан, состоялось в областном дворце культуры Давлатабадского района.
Мероприятие открыл заместитель хакима области Ботир Нуриддинов. Он поздравил собравшихся с 30-летием принятия государственного гимна.
Государственный гимн Узбекистана прозвучал в исполнении военного оркестра вживую. Певцы специализированной школы искусств представили свои песни, воспевающие Родину.
Профессора и преподаватели института, тьюторы и студенты приняли участие в областном праздничном мероприятии под руководством проректора НамИСИ Одилжона Жакбарова.