Buyuk Britaniyaning oliy ta'lim muassasalarida ta'lim sifatini oshirishga yo‘naltirilgan Change Academy dasturi doirasida «Bilimlarni baholash sifatini oshirish» nomli loyiha bilan ishtirok etgan NamMQI jamoasi «Eng faol jamoa» hamda «Eng yaxshi loyiha» g‘olibi sifatida e'tirof etilgandi.
Jamoa joriy yil 4-6 iyul kunlari Angliyaning Keele universitetida tashkil etilayotgan «The Advance HE Teaching and Learning» nomli festivalda ishtirok etish yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan edi.
Hozirda institut xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i Islomjon Ergashev ushbu festivalda qatnashmoqda va hamkasblar bilan tajriba almashmoqda.

Представитель НамИСИ участвует в международном фестивале в Британии
Команда НамИСИ, принявшая участие в проекте «Повышение качества оценки знаний» в рамках программы Change Academy, направленной на повышение качества образования в высших учебных заведениях Великобритании, была признана победителем конкурса «Самая активная команда» и «Лучший проект».
Команда выиграла билет на участие в фестивале «TheAdvance HETeaching andLearning», организованном в Килском университете в Англии 4-6 июля этого года.
В настоящее время Исламжон Эргашев, заведующий отделом международного сотрудничества института, участвует в этом фестивале и делится опытом со своими коллегами.