NamMQI talabasi Osiyo chempionati bronza medali sohibi bo'ldi!
Koreyada o‘tayotgan o‘q otish sporti bo‘yicha Osiyo chempionatining navbatdagi bahslari ham O‘zbekiston terma jamoasi uchun sermahsul o‘tdi. Bugun hamyurtlarimiz ikki yo‘nalishda shohsupaga ko‘tarilishdi.
10 metrga to‘pponchadan otish dasturi jamoamizning eng kuchli yo‘nalishiga aylanib bormoqda. Kecha Veniamin Nikitin U18 toifasida kumush medalni qo‘lga kiritgan bo‘lsa, bugun NamMQI Iqtisodiyot va boshqaruv fakulteti talabasi Muhammad Kamalov U20 toifasida bronza medali bilan taqdirlandi.
1-o'rin Samrat Rana (Hindiston) ??
2-o'rin Sagar Dangi (Hindiston) ??
3-o'rin Muhammad Kamalov (O‘zbekiston) ??
Shuningdek, Veniamin Nikitin, Sodiqjon Abdullayev hamda Muhammadyusuf Haydarovdan iborat trio o‘smirlar o‘rtasidagi jamoaviy dasturda bronza medali sohibiga aylanishdi.

Студент НамИСИ завоевал бронзовую медаль чемпионата Азии!
Очередные матчи чемпионата Азии по стрельбе, проходившие в Корее, были плодотворными для сборной Узбекистана. Сегодня наши соотечественники поднялись на пьедестал по двум направлениям.
Программа стрельбы из пистолета на 10 метров становится сильнейшим направлением нашей сборной. Вчера Вениамин Никитин завоевал серебряную медаль в категории до 18 лет, а сегодня студент факультета экономики и управления НамИСИ Мухаммед Камалов удостоился бронзовой медали в категории до 20 лет.
1 место Самрат Рана (Индия) ??
2 место Сагар Данги (Индия) ??
3 место Мухаммад Камалов (Узбекистан) ??
Также трио Вениамина Никитина, Садикжона Абдуллаева и Мухаммадюсуфа Хайдарова завоевало бронзовую медаль в командной программе среди юниоров.