NamMQI talabasi “Mirzo Ulug‘bek vorislari” tanlovining respublika bosqichi g‘olibi bo‘ldi!
Xabaringiz bor, joriy yil 22-23 may kunlari Ulug‘bek jamg‘armasi, Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirligi, Innovasion rivojlanish agentligi hamda Yoshlar ishlari agentligi hamkorligida tashkil etilgan “Mirzo Ulug‘bek vorislari” tanlovining respublika bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Tanlovda Namangan muhandislik-qurilish instituti talabalari ham faol ishtirok etdi. Sanoatni axborotlashtirish fakulteti 3-bosqich talabasi Diyorbek Jumaboyev final bosqichida o‘zining «Qutqaruvchi robot» loyihasi bilan muvaffaqiyatli qatnashib, g‘oliblar safidan joy oldi.

Студент НамИСИ стал победителем республиканского этапа конкурса «Наследники Мирзо Улугбека»!
Как известно, 22-23 мая текущего года состоялся республиканский этап конкурса «Наследники Мирзо Улугбека», организованный совместно с Фондом Улугбека, Министерством высшего образования, науки и инноваций, Агентством инновационного развития и по делам молодежи. Агентство прошло.
Студенты Наманганского инженерно-строительного института также активно участвовали в конкурсе. Студент третьего курса факультета промышленной информатизации Дёрбек Джумабоев успешно выступил в финальном этапе со своим проектом «Робот-спасатель» и стал одним из победителей.