NamMQI talabalari «Yangi O‘zbekiston yulduzlari» madaniyat va san'at milliy mukofotining taqdirlash marosimida ishtirok etdi
Namangan muhandislik-qurilish instituti Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkiloti vakillari «Yangi O‘zbekiston yulduzlari» madaniyat va san'at milliy mukofotining taqdirlash marosimiga taklif qilindi.
O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi tomonidan har yili o‘tkazilishi an'anaga aylangan marosimda institut yoshlar yetakchisi Diyorbek Soataliev, koordinatorlar Asadbek Bekchonov va Ahmadjon Muxtorjonov ishtirok etdi.
Quvonarlisi, marosimda Namangan viloyat Alisher Navoiy nomidagi musiqali drama teatri tomonidan sahnalashtirilgan «Sab'ai sayyor» spektakli g‘olib deb topilib, statuetka va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Студенты НамИСИ приняли участие в церемонии вручения Национальной премии в области культуры и искусства «Новые звезды Узбекистана»
Представители первичной организации Союза молодежи Наманганского инженерно-строительного института были приглашены на церемонию вручения национальной премии в области культуры и искусства «Новые звезды Узбекистана».
В церемонии, которая ежегодно проводится Министерством культуры Республики Узбекистан, приняли участие молодежный лидер института Диорбек Соаталиев, координаторы Асадбек Бекчонов и Ахмаджон Мухтарджонов.
К счастью, на церемонии спектакль «Сабъай Сайёр» в постановке Музыкально-драматического театра Наманганской области имени Алишера Навои был признан победителем и награжден статуэтками и сувенирами.