NamMQI sport majmuasida O‘zbekiston kasaba uyushmalari federatsiyasi tashabbusi bilan olimpiya va paraolimpiya sport turlariga tayyorlash markazlari o‘qituvchilari o‘rtasida voleybol musobaqasi o‘tkazilmoqda
Respublikamizning turli hududlaridan kelgan 100 nafardan ortiq ishtirokchilar jismoniy tarbiya va sportning ommaviyligini oshirish, shu orqali sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilishga qaratilgan mazkur musobaqada faol ishtirok etmoqda.
Musobaqaning borishini Sportni rivojlantirish vaziri o‘rinbosari Abdulla Aslanov, Madaniyat, sport va turizm xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi raisi Shuhrat Dehqonov va NamMQI rektori Sharifboy Ergashev kuzatib bormoqda.

At the NamECI sports complex, on the initiative of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan, volleyball competitions are held between teachers of training centers for Olympic and Paralympic sports
More than 100 participants from different regions of our republic take an active part in this competition, aimed at increasing the popularity of physical culture and sports, thereby promoting a healthy lifestyle.
The course of the competition is monitored by Deputy Minister of Sports Development Abdulla Aslanov, Chairman of the Republican Council of the Union of Cultural, Sports and Tourism Workers Shukhrat Dekhkanov and Rector of NamECI Sharifboy Ergashev.