NamMQI sport majmuasida O‘zbekiston kasaba uyushmalari federatsiyasi tashabbusi bilan olimpiya va paraolimpiya sport turlariga tayyorlash markazlari o‘qituvchilari o‘rtasida voleybol musobaqasi o‘tkazilmoqda
Respublikamizning turli hududlaridan kelgan 100 nafardan ortiq ishtirokchilar jismoniy tarbiya va sportning ommaviyligini oshirish, shu orqali sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilishga qaratilgan mazkur musobaqada faol ishtirok etmoqda.
Musobaqaning borishini Sportni rivojlantirish vaziri o‘rinbosari Abdulla Aslanov, Madaniyat, sport va turizm xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi raisi Shuhrat Dehqonov va NamMQI rektori Sharifboy Ergashev kuzatib bormoqda.

В спорткомплексе НамИСИ по инициативе Федерации профсоюзов Узбекистана проходят соревнования по волейболу между преподавателями центров подготовки олимпийских и паралимпийских видов спорта
Более 100 участников из разных регионов нашей республики принимают активное участие в этом соревновании, направленном на повышение популярности физической культуры и спорта, пропаганду тем самым здорового образа жизни.
За ходом соревнований следят заместитель министра развития спорта Абдулла Асланов, председатель Республиканского совета Союза работников культуры, спорта и туризма Шухрат Дехканов и ректор НамИСИ Шарифбой Эргашев.