O‘zbekiston-Qirg‘iziston rektorlari forumining yalpi majlisi boshlandi
Avval xabar berganimizdek, Qirg‘izistonning O‘sh shahridagi Qirg‘iz-O‘zbek universitetida «Oliy ta'lim tizimida integratsiya, hamkorlik va innovasiyalar» mavzusidagi O‘zbekiston-Qirg‘iziston oliy ta'lim muassasalari rektorlarining I-xalqaro forumi bo‘lib o‘tmoqda.
Bugun forumning yalpi majlisida Qirg‘iziston davlat kotibi Suyunbek Kasmambetov, Qirg‘iziston fan va ta'lim vazirining o‘rinbosari Ulanbek Usekov, O‘zbekiston oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirining birinchi o‘rinbosari Komiljon Karimovning chiqishlari tinglanmoqda.
Eslatib o‘tamiz, ushbu forumda Namangan muhandislik-qurilish instituti rektoriSharifjon Ergashev ham ishtirok etmoqda.

The plenary meeting of the Uzbekistan-Kyrgyzstan rectors' forum has started
As we previously reported, the 1st international forum of rectors of Uzbekistan-Kyrgyz higher education institutions on the topic "Integration, cooperation and innovations in the higher education system" was held at the Kyrgyz-Uzbek University in Osh, Kyrgyzstan. is taking place.
Today, at the plenary session of the forum, the speeches of Kyrgyz State Secretary Suyunbek Kasmambetov, Kyrgyz Deputy Minister of Science and Education Ulanbek Usekov, and Uzbekistan's First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation Komiljon Karimov are being heard.
It should be noted that Sharifjon Ergashev, Rector of Namangan Engineering and Construction Institute, is also participating in this forum.