NamMQI qoshidagi litsey o‘quvchilar turar-joyida «Hosil bayrami»
Namangan muhandislik-qurilish instituti akademik litseyi o‘quvchilar turar-joyida yoshlar ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari Sevara Yo‘ldosheva tashabbusi bilan «Hosil bayrami» tashkil etildi.
Ushbu tadbirda yotoqxonada yashovchi barcha o‘quvchilar ishtirok etib, milliyligimizni aks ettiruvchi o‘yinlar, raqslar hamda qo‘shiqlar bilan chiqishlar qilishdi.
Oltin kuz ne'matlari bilan bezalgan dasturxonda 30 dan ortiq mahsulotlari bilan 5-qavat, ya'ni 2-kurs qizlari faol ishtirok etib, g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Tadbir yakunida barcha o‘quvchilarga minnatdorchilik bildirib, bu an'ana davom etishi aytib o‘tildi.

"Hasil Bayram" at the residence of lyceum students under NamECI
On the initiative of Sevara Yoldosheva, the deputy director of youth affairs, a "Harvest holiday" was organized in the student residence of the academic lyceum of the Namangan Engineering-Construction Institute.
All students living in the dormitory participated in this event and performed games, dances and songs reflecting our nationality.
The girls of the 5th floor, i.e. the 2nd year actively participated and won the prize with more than 30 products on the table decorated with golden autumn gifts.