NamMQI Pekin fan va texnologiya universiteti bilan «Xitoy hukumati grantlari dasturi» doirasida hamkorlik qiladi
NamMQI Xalqaro aloqalar bo‘limi  boshlig‘i Islomjon Ergashev Pekin fan va texnologiya universiteti Xorijiy talabalar markazi rahbari Lyao Yan va Xalqaro hamkorlik departamenti direktori Zyao Sin bilan uchrashdi.
Muzokaralar davomida ushbu oliy o‘quv yurti bilan «Xitoy hukumati grantlari dasturi» doirasida  hamkorlik masalalari muhokama qilindi va o‘zaro tutash jihatlar yuzasidan kelishib olindi.
Ma'lumot uchun, Pekin fan va texnologiya universiteti Xitoyning eng peshqadam oliy o‘quv yurtlaridan bo‘lib, QS jahon universitetlari reytingida 436-o‘rinni egallagan.

НамИСИ сотрудничает с Пекинским университетом науки и технологий в рамках «Программы грантов правительства Китая»
Руководитель отдела международных связей НамИСИ Исламджон Эргашев встретился с руководителем Центра иностранных студентов Пекинского университета науки и технологий Ляо Яном и директором отдела международного сотрудничества Чжао Синем.
В ходе переговоров были обсуждены вопросы сотрудничества с этим высшим учебным заведением в рамках «Программы грантов правительства Китая» и согласованы взаимные аспекты.
Для информации, Пекинский университет науки и технологий — одно из ведущих высших учебных заведений Китая, занимающее 436-е место в рейтинге QS World University Rankings.