NamMQI Pekin fan va texnologiya universiteti bilan «Xitoy hukumati grantlari dasturi» doirasida hamkorlik qiladi
NamMQI Xalqaro aloqalar bo‘limi  boshlig‘i Islomjon Ergashev Pekin fan va texnologiya universiteti Xorijiy talabalar markazi rahbari Lyao Yan va Xalqaro hamkorlik departamenti direktori Zyao Sin bilan uchrashdi.
Muzokaralar davomida ushbu oliy o‘quv yurti bilan «Xitoy hukumati grantlari dasturi» doirasida  hamkorlik masalalari muhokama qilindi va o‘zaro tutash jihatlar yuzasidan kelishib olindi.
Ma'lumot uchun, Pekin fan va texnologiya universiteti Xitoyning eng peshqadam oliy o‘quv yurtlaridan bo‘lib, QS jahon universitetlari reytingida 436-o‘rinni egallagan.

NamECI cooperates with Beijing University of Science and Technology within the framework of the "Chinese Government Grants Program"
Islamjon Ergashev, head of the International Relations Department of NamECI, met with Liao Yan, the head of the Center for Foreign Students of Beijing University of Science and Technology, and Zhao Xin, the director of the International Cooperation Department.
During the negotiations, issues of cooperation with this higher educational institution within the framework of the "Grants Program of the Chinese Government" were discussed and mutual aspects were agreed upon.
For information, Beijing University of Science and Technology is one of the leading higher education institutions in China, ranked 436th in the QS World University Rankings.