NamMQI mutasaddilari Uchqoʻrgʻon tumanidagi maktablar psixologlari va bitiruvchilar bilan uchrashdi
Tumandagi ixtisoslashtirilgan maktabda boʻlib oʻtgan tadbirda institut haqidagi roliklar namoyish etildi, bukletlar taqdim etildi.
Tadbirni institut matbuot kotibi Azizbek Abduvaliyev ochdi va olib bordi.
Qurilish fakulteti dekani Muxtorjon Mansurov tuman bitiruvchilarining institutga kirish natijalarini tahlil qildi, bu yilgi imtihonlarda roʻy berishi kutilayotgan oʻzgarishlarga toʻxtaldi.
Prezident va nomli davlat stipendiyalari sohiblari Diyorbek Soataliyev, Ahmadjon Muxtorjonov, Qurilish fakultetining iqtidorli talabalari institutda erishgan natija va yutuqlari haqida hikoya qildi. Shundan soʻng tuman maktablari psixologlari va bitiruvchilar bilan jonli muloqot boʻlib oʻtdi.

NamECI officials met with school psychologists and graduates of Uchkurgan district
Films about the institute were shown and booklets were presented at the event held at the specialized school in the district.
The event was opened and conducted by the press secretary of the institute, Azizbek Abduvaliyev.
Dean of the Faculty of Civil Engineering, Mukhtorjon Mansurov, analyzed the results of district graduates' admission to the institute, and touched on the changes that are expected to take place in this year's exams.
Diorbek Soataliyev, Akhmadjon Mukhtorjanov, talented students of the Faculty of Civil Engineering told about the results and achievements of the institute. After that, there was a live dialogue with psychologists of district schools and graduates.