NamMQI mutasaddilari Namangan tumanidagi maktablar rahbarlari va bitiruvchilari bilan uchrashdi
Tuman hokimligida boʻlib oʻtgan tadbirda institut haqidagi roliklar namoyish etildi, bukletlar taqdim etildi. Tadbirni tuman hokimi Sadriddin Moʻminov va institut rektori Sharifjon Ergashev ochib berdi.
Energetika va mehnat muhofazasi fakulteti dekani Rustamjon Soliyev tuman bitiruvchilarining institutga kirish natijalarini tahlil qildi, bu yilgi imtihonlarda roʻy berishi kutilayotgan oʻzgarishlarga toʻxtaldi.
Prezident va nomli davlat stipendiyalari sohiblari Diyorbek Soataliyev, Shahzoda Gʻulomjonova, Ahmadjon Muxtorjonov va Husniobod Valijonova yoshlarga institutda erishgan natija va yutuqlari haqida hikoya qildi.
Shundan soʻng navbat maktab rahbarlari, psixologlari va bitiruvchilari bilan qizgʻin muloqot boʻlib oʻtdi.

NamECI officials met with heads and graduates of schools in Namangan district
Videos about the institute were shown and booklets were presented at the event held in the district administration. The event was opened by district governor Sadriddin Mominov and rector of the institute Sharifjon Ergashev.
Dean of the Faculty of Energy and Labor Protection, Rustamjon Soliyev, analyzed the results of district graduates entering the institute, and touched on the changes that are expected to take place in this year's exams.
The president and the holders of state scholarships Diorbek Soataliyev, Shahzoda Gulomjonova, Ahmadjon Mukhtorjonov and Husniabad Valijonova told the young people about the results and achievements of the institute.