Namangan muhandislik-qurilish institutida 27 iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuniga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni institut rektori Sharifjon Ergashev ochib berib, institut axborot xizmati xodimlarini kasb bayrami bilan qutladi.
Rektor NamMQI media markazi Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirligi tomonidan respublikadagi faoliyati namunali yo‘lga qo‘yilgan 15 ta OTM, o‘zining media markaziga ega 5 ta OTM axborot xizmati qatorida qayd etilganini alohida e'tirof etdi. Axborot xizmati xodimlari xodimlari sana munosabati bilan moddiy rag‘batlantirilishi ham ko‘zda tutilganini ma'lum qildi.
Institut matbuot kotibi Azizbek Abduvaliyev e'tirof va e'tibor uchun minnatdorlik bildirdi va media markaz institut faoliyatini keng targ‘ib etishdagi sa'y-harakatlarni aslo susaytirmasligini ta'kidladi.

Employees of NamECI media center were recognized
A solemn event dedicated to June 27 - Day of press and mass media workers was held at Namangan Engineering and Construction Institute.
Rector of the institute Sharifjon Ergashev opened the event and congratulated the employees of the information service of the institute with a professional holiday.
The Rector specially acknowledged that NamECI media center was listed by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation as one of the 15 HEIs with exemplary activities in the republic, as well as 5 HEIs with their own media center. The employees of the information service informed that the employees will be financially motivated in connection with the date.
The press secretary of the institute, Azizbek Abduvaliev, expressed his gratitude for the recognition and attention and noted that the media center will not slow down its efforts to widely promote the activities of the institute.