Namangan muhandislik-qurilish institutida 27 iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuniga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni institut rektori Sharifjon Ergashev ochib berib, institut axborot xizmati xodimlarini kasb bayrami bilan qutladi.
Rektor NamMQI media markazi Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirligi tomonidan respublikadagi faoliyati namunali yo‘lga qo‘yilgan 15 ta OTM, o‘zining media markaziga ega 5 ta OTM axborot xizmati qatorida qayd etilganini alohida e'tirof etdi. Axborot xizmati xodimlari xodimlari sana munosabati bilan moddiy rag‘batlantirilishi ham ko‘zda tutilganini ma'lum qildi.
Institut matbuot kotibi Azizbek Abduvaliyev e'tirof va e'tibor uchun minnatdorlik bildirdi va media markaz institut faoliyatini keng targ‘ib etishdagi sa'y-harakatlarni aslo susaytirmasligini ta'kidladi.

Сотрудники медиацентра НамИСИ получили признание
В Наманганском инженерно-строительном институте состоялось торжественное мероприятие, посвященное 27 июня - Дню работников печати и средств массовой информации.
Мероприятие открыл ректор института Шарифжон Эргашев, который поздравил сотрудников информационной службы института с профессиональным праздником.
Ректор особо отметил, что медиацентр НамИСИ внесен Министерством высшего образования, науки и инноваций в список 15 вузов с образцовой деятельностью в республике, а также 5 вузов с собственным медиацентром. Работники информационной службы сообщили, что в связи с датой сотрудники будут материально мотивированы.
Пресс-секретарь института Азизбек Абдувалиев выразил благодарность за признание и внимание и отметил, что медиацентр не ослабит усилий по широкой популяризации деятельности института.