NamMQI magistranti "Ilhom" mukofoti sovrindori boʻldi
Toshkent shahridagi Adiblar xiyobonida Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan oʻtkazib kelinadigan "Ilhom" mukofoti tanlovining respublika bosqichi gʻolib va sovrindorlarini taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Marosimda Bosh vazir o'rinbosari  Zulayho Mahkamova, Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o'rinbosari Shohrux Daliyev, O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisi Sirojiddin Sayyid va bir qator ziyolilar ishtirok etdi.
Quvonarlisi, tanlovning bu yilgi gʻolib va sovrindorlari qatoridan Namangan muhandislik-qurilish instituti 1-bosqich magistranti Ahmadjon Muxtorjonov o'rin olib, rag'batlantiruvchi nominatsiya sohibi sifatida vazir tashakkurnomasi va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandi.

The ceremony of awarding the winners and laureates of the republican stage of the "Ilhom" award competition held by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation was held on Adiblar Avenue in Tashkent.
Deputy Prime Minister Zulayho Mahkamova, First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation Shahrukh Daliyev, Chairman of the Writers' Union of Uzbekistan Sirojiddin Sayyid and a number of intellectuals took part in the ceremony.
Happily, among the winners and prize-winners of this year's competition, the 1st stage graduate student of Namangan Engineering-Construction Institute Akhmadjon Mukhtarjonov was awarded with a letter of thanks from the minister and souvenirs.