NamMQI katta o‘qituvchisi Insomiddin Najmiddinov 60 yoshni qarshi oldi
Namangan muhandislik-qurilish institutida professor-o‘qituvchilarni yubiley sanalari bilan qutlash an'ana tusiga kirgan. Bu gal institut materiallar qarshiligi va mexanika kafedrasi katta o‘qituvchisi Insomiddin Najmiddinov hamkasblari davrasida 60 yoshini qarshi oldi.
Insomiddin Najmiddinov 1962 yili Yangiqo‘rg‘on tumanida tug‘ilgan. 1985 yilda Toshkent davlat universitetini tamomlagan. O‘sha yili Toshkent Politexnika instituti Namangan filiali, hozirgi Namangan muhandislik-qurilish institutida mehnat faoliyatini boshlagan.
NamMQI yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha prorektori Odiljon Jakbarov Insomiddin Najmiddinovni institut jamoasi nomidan tabriklab, kelgusi faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar tiladi. O‘zbekona udumlarga muvofiq yubilyarga ehtirom ramzi sifatida to‘n va do‘ppi kiygizildi, esdalik sovg‘alari topshirildi.

It is customary in the Namangan Engineering-Construction Institute to congratulate professors and teachers on anniversaries. This time, Insomiddin Nazhmiddinov, Senior Lecturer of the Department of Strength of Materials and Mechanics of the Institute, celebrated his 60th anniversary in the company of colleagues.
Insomiddin Nazhmiddinov was born in 1962 in the Yangikurgan region. In 1985 he graduated from Tashkent State University. In the same year, he began working at the Namangan branch of the Tashkent Polytechnic Institute, now the Namangan Engineering-Construction Institute.
NamISI Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work Odiljon Zhakbarov congratulated Insomiddin Nazhmiddinov on behalf of the institute staff and wished him great success in his future work. In accordance with Uzbek traditions, as a sign of respect for the hero of the day, they put on a chapan and a skullcap, and handed over souvenirs.