Namanganda O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘i qabul qilingan kunga bag‘ishlab «Bir vatanda, bir vaqtda, bir masofaga, bir maqsadda — birga yuguramiz!» shiori ostida «Yangi nafas» ommaviy yugurish musobaqasi bo‘lib o‘tdi.
Musobaqa Namangan shahridagi «Grand Sherdor» mehmonxonasi oldidan start oldi. Uning ishtirokchilari yomg‘irli ob-havoga qaramay uch kilometrdan ortiq masofani olqishlar ostida bosib o‘tdi.
Mazkur musobaqada Namangan muhandislik-qurilish instituti professor-o‘qituvchilari, t'yutorlari va talabalari ham faol ishtirok etdi.

Команда НамИСИ приняла активное участие в открытых соревнованиях по бегу «Янги Нафас»
По случаю принятия Государственного флага Республики Узбекистан в Намангане: «Мы бежим вместе в одной стране, в одно время, на одну дистанцию, с одной целью!» Под лозунгом «Новое дыхание» прошли публичные соревнования по бегу.
Соревнования стартовали перед гостиницей «Гранд Шердор» в Намангане. Несмотря на дождливую погоду, его участники на ура преодолели более трёх километров.
Профессора, преподаватели и студенты Наманганского инженерно-строительного института также приняли активное участие в этом конкурсе.