NamMQI ilmiy kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Majlisda institut moliya-xo‘jalik masalalari bo‘yicha prorektori Fayzulla Qoraevning OTMning moddiy-texnik bazasini mustahkamlash, o‘quv-laboratoriya uskunalari bilan jihozlash hamda talabalar turar-joylarida amalga oshirilgan ishlar, Marketing bo‘limi boshlig‘i Otabek Jalolovning talabalar amaliyotini tashkil etish va 2024—2025 o‘quv yili uchun kadrlar tayyorlash bo‘yicha buyurtmalar portfeli haqidagi ma'ruzalari tinglandi.
Shuningdek, kafedralar bo‘yicha vakant lavozimlarga tanlovlar va ixtisosliklar bo‘yicha ilmiy unvonlarga tavsiya etish to‘g‘risidagi masalalar ko‘rilib chiqildi.

The next meeting of the scientific council of NamECI was held
At the meeting, Fayzulla Karaev, the vice-rector for financial and economic issues of the institute, presented the strengthening of the material and technical base of the Higher Education Institution, equipping it with educational and laboratory equipment, and the works carried out in student residences, and the organization of student internships by the head of the Marketing Department, Otabek Jalolov. reports on the portfolio of orders for personnel training for the 2024-2025 academic year were heard.
Also, issues of selection for vacant positions in departments and recommendations for scientific titles in specialties were discussed.