NamMQI ilmiy kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Majlisda institut moliya-xo‘jalik masalalari bo‘yicha prorektori Fayzulla Qoraevning OTMning moddiy-texnik bazasini mustahkamlash, o‘quv-laboratoriya uskunalari bilan jihozlash hamda talabalar turar-joylarida amalga oshirilgan ishlar, Marketing bo‘limi boshlig‘i Otabek Jalolovning talabalar amaliyotini tashkil etish va 2024—2025 o‘quv yili uchun kadrlar tayyorlash bo‘yicha buyurtmalar portfeli haqidagi ma'ruzalari tinglandi.
Shuningdek, kafedralar bo‘yicha vakant lavozimlarga tanlovlar va ixtisosliklar bo‘yicha ilmiy unvonlarga tavsiya etish to‘g‘risidagi masalalar ko‘rilib chiqildi.

Состоялось очередное заседание ученого совета НамИСИ
На встрече проректор по финансово-экономическим вопросам института Файзулла Караев представил укрепление материально-технической базы вуза, оснащение его учебным и лабораторным оборудованием, а также работы, проводимые в студенческом резиденциях, организации студенческих стажировок начальником отдела маркетинга Отабеком Джалоловым были заслушаны доклады о портфеле заказов на подготовку кадров на 2024-2025 учебный год.
Также были обсуждены вопросы отбора на вакантные должности кафедр и рекомендации к научным званиям по специальностям.