NamMQI ilmiy kengashi yig‘ilishida ilmiy salohiyatni yanada oshirish bo‘yicha maqsadli ko‘rsatkichlar ko‘rib chiqildi
NamMQI ilmiy kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishni institut rektori Sharifboy Ergashev ochdi va olib bordi.
Yig‘ilishda institut ilmiy salohiyatini yanada oshirish bo‘yicha 2026 yilgacha bo‘lgan ko‘rsatkichlar muhokama qilindi. Mavzu yuzasidan ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektor Muhammadjon Dadamirzaev ma'ruza qildi.
Muhokama davomida mazkur ko‘rsatkichlar institut salmog‘i va salohiyatiga yarasha emasligi, bundan yuqori marralarni ko‘zlash imkoniyatlari mavjudligi ta'kidlandi. Maqsadli ko‘rsatkichlarni fakul'tetlar va kafedralar kesimida yana bir bor tanqidiy ko‘rib chiqish zarurligi qayd etildi.
Ilmiy kengash kun tartibidagi yana qator masalalar ham muhokama etildi va tegishli qarorlar qabul  qilindi.

At the meeting of the scientific council of NamMQI, the target indicators for further increasing the scientific potential were considered
The next meeting of the scientific council of NamMQI was held. The meeting was opened and conducted by the rector of the institute, Sharifboy Ergashev.
At the meeting, indicators for further increasing the scientific potential of the institute until 2026 were discussed. Muhammadjon Dadamirzaev, vice-rector for scientific affairs and innovations, gave a speech on the topic.
During the discussion, it was noted that these indicators do not correspond to the weight and potential of the institute, and that there are opportunities to aim for higher goals. It was noted that the target indicators need to be critically reviewed by faculties and departments.
A number of other issues on the agenda of the Scientific Council were also discussed and relevant decisions were made.