Tadbirda viloyat Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar boshqarmasi yurist maslahatchisi Ilxomjon Karimov, viloyat IIB Korrupsiyaga qarshi kurashish boʻlimi xodimi Lutfullo Xoliqov, Davlatobod tumani Adliya boʻlimi yuristi Maʼmurjon Baratov, institut Korrupsiyaga qarshi kurashish boʻlimi boshligʻi Ilhomjon Payziyev, boʻlim bosh mutaxassisi Jobirxon Rizayev, litsey oʻqituvchilari va oʻquvchilari ishtirok etdi.
Davra suhbatida maʼruzachilar Korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha 2023-2024-yillarga moʻljallangan davlat dasturida belgilangan yoshlar orasida mazkur illatga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish, mamlakatda korrupsiyadan holi jamiyat barpo etish yoʻlida amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar toʻgʻrisida toʻxtalib oʻtdi.

В Академическом лицее при НамИСИ прошел круглый стол на тему «Формирование нетолерантного отношения к коррупции среди молодежи»
На мероприятии выступили юрисконсульт областного управления высшего образования, науки и инноваций Илхомджон Каримов, сотрудник отдела по борьбе с коррупцией областного МИБ Лутфулло Халиков, юрист управления юстиции Давлатабадского района Мамурджон Баратов В мероприятии приняли участие заведующий отделом по борьбе с коррупцией института Илхомджон Пайзиев, главный специалист отдела Джобирхан Ризаев, преподаватели лицея и учащиеся.
В ходе круглого стола спикеры обсудили реализуемые меры по созданию в стране свободного от коррупции общества, а также формированию нетерпимого отношения к этому злу среди молодежи, определенные в Государственной программе по противодействию коррупции на 2023-2024 годы.