NamMQI akademik liseyi hamda «Namangan international school» hamkorligida «Turk dunyosining madaniyati hamda taomlari» nomli xalqaro festival' bo‘lib o‘tdi
Tadbir avvalida turk va o‘zbek adabiyoti namoyondalari, ularning hayoti va ijodi, bir-biriga uyg‘un taraflari haqida lisey ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi M.Isaqova seminar tarzida tushunchalar berdi.
Shundan so‘ng har ikki ta'lim muassasasi o‘quvchilari qardosh davlat bo‘lgan Turkiya madaniyati, milliy taomlari, liboslari, urf-odatlari aks etgan ko‘rgazmalar va chiqishlarni namoyish etdi.
Festival' ushbu tadbirga kelgan ijodkorlar, mehmonlar, o‘quvchilarning ota-onalarida katta taassurot qoldirdi.

Совместно с Академическим лицеем НамИСИ и «Наманганской международной школой» проведен международный фестиваль «Культура и еда тюркского мира»
В начале мероприятия учительница родного языка и литературоведения средней школы М.Исакова в форме семинара дала информацию о представителях турецкой и узбекской литературы, их жизни и творчестве, а также их взаимодополняющих аспектах.
После этого студенты обоих учебных заведений представили выставки и спектакли, отражающие культуру, национальные блюда, костюмы и традиции Турции, которая является побратимской страной.
Фестиваль оставил большое впечатление у артистов, гостей, родителей учащихся, пришедших на это мероприятие.