NamMQI akademik liseyi hamda «Namangan international school» hamkorligida «Turk dunyosining madaniyati hamda taomlari» nomli xalqaro festival' bo‘lib o‘tdi
Tadbir avvalida turk va o‘zbek adabiyoti namoyondalari, ularning hayoti va ijodi, bir-biriga uyg‘un taraflari haqida lisey ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi M.Isaqova seminar tarzida tushunchalar berdi.
Shundan so‘ng har ikki ta'lim muassasasi o‘quvchilari qardosh davlat bo‘lgan Turkiya madaniyati, milliy taomlari, liboslari, urf-odatlari aks etgan ko‘rgazmalar va chiqishlarni namoyish etdi.
Festival' ushbu tadbirga kelgan ijodkorlar, mehmonlar, o‘quvchilarning ota-onalarida katta taassurot qoldirdi.

An international festival called "Culture and Food of the Turkic World" was held in cooperation with NamECI Academic Lyceum and "Namangan International School"
At the beginning of the event, M. Isaqova, a high school teacher of mother tongue and literary science, gave insights about representatives of Turkish and Uzbek literature, their life and creativity, and their complementary aspects in the form of a seminar.
After that, the students of both educational institutions presented exhibitions and performances reflecting the culture, national dishes, costumes, and traditions of Turkey, which is a sister country.
The festival left a great impression on artists, guests, parents of students who came to this event.