Namangan muhandislik-qurilish institutida “Yangi O‘zbekiston – inson huquqlari” umummilliy darsi o‘tkazildi
NamMQI media markazi tashabbusi bilan tashkil etilgan va Inson huquqlari umumjahon deklaratsiyasi qabul qilinganligining 75 yilligiga bag‘ishlangan darsga Oliy Majlis huzuridagi Inson huquqlari bo‘yicha vakil (Ombudsman) ning viloyatdagi mintaqaviy vakili Jahongir Valiev, Demokratik jarayonlarni tahlil qilish markazi viloyat hududiy bo‘linmasi rahbari Muhammadali Ubaydullaev va jinoyat ishlari bo‘yicha Namangan shahar sudi xodimi Jasurbek Normirzaev taklif etildi.
Ma'ruzachilar deklaratsiyaning qabul qilinish tarixi, asosiy tamoyillari, ushbu sanani munosib nishonlash maqsadida Prezident farmoni qabul qilingani, farmonga muvofiq dekabr oyining birinchi o‘n kunligi mamlakatimizda «Inson huquqlari» o‘n kunligi sifatida e'lon qilinganligini ta'kidlab o‘tdi.
Sanoatni axborotlashtirish fakulteti talabalari ekspertlarga mavzu yuzasidan o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat etish imkoniyatiga ega bo‘ldi.

The nationwide lesson "New Uzbekistan - human rights" was held at the Namangan Engineering and Construction Institute
Jahongir Valiev, the regional representative of the Oliy Majlis Representative on Human Rights (Ombudsman), head of the regional division of the Center for the Analysis of Democratic Processes, attended the lesson organized by the initiative of the NamECI media center and dedicated to the 75th anniversary of the adoption of the Universal Declaration of Human Rights. Muhammadali Ubaidullaev and Jasurbek Normirzaev, an employee of the Namangan city court on criminal cases, were invited.
The speakers noted the history of the adoption of the declaration, its main principles, the adoption of the Presidential decree in order to properly celebrate this date, and according to the decree, the first ten days of December were declared as the "Human Rights" ten days in our country. .
The students of the faculty of industrial informatization had the opportunity to ask the experts about the questions they were interested in.