Namangan muhandislik-qurilish institutida “Yangi O‘zbekiston – inson huquqlari” umummilliy darsi o‘tkazildi
NamMQI media markazi tashabbusi bilan tashkil etilgan va Inson huquqlari umumjahon deklaratsiyasi qabul qilinganligining 75 yilligiga bag‘ishlangan darsga Oliy Majlis huzuridagi Inson huquqlari bo‘yicha vakil (Ombudsman) ning viloyatdagi mintaqaviy vakili Jahongir Valiev, Demokratik jarayonlarni tahlil qilish markazi viloyat hududiy bo‘linmasi rahbari Muhammadali Ubaydullaev va jinoyat ishlari bo‘yicha Namangan shahar sudi xodimi Jasurbek Normirzaev taklif etildi.
Ma'ruzachilar deklaratsiyaning qabul qilinish tarixi, asosiy tamoyillari, ushbu sanani munosib nishonlash maqsadida Prezident farmoni qabul qilingani, farmonga muvofiq dekabr oyining birinchi o‘n kunligi mamlakatimizda «Inson huquqlari» o‘n kunligi sifatida e'lon qilinganligini ta'kidlab o‘tdi.
Sanoatni axborotlashtirish fakulteti talabalari ekspertlarga mavzu yuzasidan o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat etish imkoniyatiga ega bo‘ldi.

В Наманганском инженерно-строительном институте прошел общенациональный урок «Новый Узбекистан – права человека»
Региональный представитель Уполномоченного Олий Мажлиса по правам человека (омбудсмена), руководитель регионального отделения Центра анализа демократических процессов Джахонгир Валиев принял участие в уроке, организованном по инициативе медиацентра НамИСИ и посвященном 75-летию на годовщину принятия Всеобщей декларации прав человека были приглашены Мухаммадали Убайдуллаев и Джасурбек Нормирзаев, сотрудник Наманганского городского суда по уголовным делам.
Спикеры отметили историю принятия декларации, ее основные принципы, принятие указа Президента с целью достойного празднования этой даты, согласно указу первая декада декабря объявлена ​​«Правозащитной». десять дней в нашей стране. .
Студенты факультета промышленной информатизации имели возможность задать экспертам интересующие их вопросы.