Namangan muhandislik-qurilish institutida Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun munosabati bilan talabalar olimpiadasi tashkil etilmoqda
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yilning 16-noyabrdagi F-72-son farmoyishiga muvofiq, O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi, uning asosiy prinsip va qoidalari bo‘yicha bilimlarini oshirish maqsadida institut talabalari o‘rtasida olimpiada tashkil etilmoqda.
Olimpiada joriy yilning 4-dekabr kuni soat 14:00 da institutning Axborot-resurs markazida bo‘lib o‘tadi.

В Наманганском инженерно-строительном институте организуется студенческая олимпиада по случаю принятия Конституции Республики Узбекистан.
В соответствии с распоряжением Президента Республики Узбекистан № Ф-72 от 16 ноября 2023 года среди студентов института организуется олимпиада с целью повышения их знаний Конституции Республики Узбекистан. Узбекистан, его основные принципы и правила.
Олимпиада пройдет 4 декабря этого года в 14:00 в Информационно-ресурсном центре института.
Студенты, желающие принять участие в конкурсе, могут обратиться по Telegram-адресу @A_Mukhtorjonov или в отдел организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов.