Namangan muhandislik-qurilish institutida 10 dekabr — O‘zbekiston Respublikasi davlat madhiyasi qabul qilingan kunga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi
Tadbirni institut yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha prorektori Odiljon Jakbarov ochib berdi. U professor-o‘qituvchilar va talabalarni madhiya qabul qilinganining 30 yilligi bilan munosabati bilan qutladi.
Muhandislik kommunikasiyalari fakulteti dekan o‘rinbosari Anvarjon Dehqonov madhiyaning yaratilish tarixi, mualliflari, madhiyani ijro etish tartib-qoidalari haqida ma'ruza qildi.
Qurilish fakulteti talabasi Ahmadjon Muxtorjonov Vatan va uning muqaddas ramzlarini madh etuvchi she'rini o‘qidi.
Bayram tadbiri O‘zbekiston Respublikasi davlat madhiyasi birgalikda va baralla ijro etish bilan yakunlandi.

The solemn event dedicated to the adoption of the national anthem of the Republic of Uzbekistan on December 10 was held at the Namangan Engineering-Construction Institute.
The event was opened by Vice-Rector of the Institute for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work Odiljon Zhakbarov. He congratulated teachers and students on the 30th anniversary of the adoption of the National Anthem.
Deputy Dean of the Faculty of Engineering Communications Anvarjon Dekhkanov gave a lecture on the history of the creation of the anthem, its authors and the procedure for performing the anthem.
Akhmadjon Mukhtarjonov, a student of the Faculty of Civil Engineering, read a poem praising the Motherland and its sacred symbols.
The festive event ended with the joint performance of the National Anthem of the Republic of Uzbekistan.