Namangan muhandislik-qurilish institutida 10 dekabr — O‘zbekiston Respublikasi davlat madhiyasi qabul qilingan kunga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi
Tadbirni institut yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha prorektori Odiljon Jakbarov ochib berdi. U professor-o‘qituvchilar va talabalarni madhiya qabul qilinganining 30 yilligi bilan munosabati bilan qutladi.
Muhandislik kommunikasiyalari fakulteti dekan o‘rinbosari Anvarjon Dehqonov madhiyaning yaratilish tarixi, mualliflari, madhiyani ijro etish tartib-qoidalari haqida ma'ruza qildi.
Qurilish fakulteti talabasi Ahmadjon Muxtorjonov Vatan va uning muqaddas ramzlarini madh etuvchi she'rini o‘qidi.
Bayram tadbiri O‘zbekiston Respublikasi davlat madhiyasi birgalikda va baralla ijro etish bilan yakunlandi.

Торжественное мероприятие, посвященное принятию государственного гимна Республики Узбекистан 10 декабря, состоялось в Наманганском инженерно-строительном институте.
Мероприятие открыл проректор института по делам молодежи и духовно-просветительской работе Одилжон Жакбаров. Он поздравил преподавателей и студентов с 30-летием принятия Государственного гимна.
Заместитель декана факультета инженерных коммуникаций Анваржон Дехканов прочитал лекцию об истории создания гимна, его авторах и порядке исполнения гимна.
Ахмаджон Мухтаржонов, студент инженерно-строительного факультета, прочитал стихотворение, восхваляющее Родину и ее священные символы.
Праздничное мероприятие завершилось совместным исполнением Государственного гимна Республики Узбекистан.