Hurmatli professor-o‘qituvchilar, qadrli ishchi-xodimlar, aziz talabalar!
Barchangizni kirib kelayotgan 2024 yil bilan institut rektorati va shaxsan o‘z nomimdan chin dildan qutlayman. O‘qish va ishlaringizga rivoj, xonadonlaringizga fayz-baraka tilayman.
Yil yakunida o‘tayotgan sanani sarhisob qilish odat tusiga kirgan. 2023 yil institutimiz uchun juda samarali kechdi deb aytishga haqlimiz.
Xalqaro reytinglardagi o‘rnimizni yanada mustahkamladik, milliy reytingda peshqadamlar safida bo‘ldik. 35 nafar vakilimiz dissertasiyalarini muvaffaqiyatli himoya qildi, 6 nafari professor, 19 nafari esa dosent ilmiy unvonlarini oldi. Ikkita yangi ilmiy kengash faoliyatini boshladi.
"Tadqiqot va taraqqiyot" nomli yangi ilmiy jurnal ta'sis etildi. 83 ta monografiya nashr qilindi. 10 ta patent, 190 ta guvohnoma olindi.
150 nafardan ortiq professor-o‘qituvchi va talabalarimiz malaka oshirish, amaliyot o‘tash uchun xorijda bo‘lib qaytdi. 6 nafar talaba Prezident va davlat nomli stipendiyalari sohibi bo‘ldi. Davlat rahbari tashabbusi bilan institutda Bionika laboratoriyasi ochildi.
Bu kabi natijalarni yana uzoq sanab o‘tish mumkin. Ularning barchasida jamoamiz, talabalarimizning munosib hissasi bor. Istagimiz — 2024 yilda muvaffaqiyatlarimiz soni va salmog‘i bundan ham ko‘p bo‘lsin.
Faoliyatimizga ko‘z tegmasin, oilalarimiz tinch-omon bo‘lsin, kirib kelayotgan Yangi yil barchamizga muborak bo‘lsin!

Новогоднее поздравление Шарифжона Эргашева, ректора Наманганского инженерно-строительного института
От имени ректората института и от себя лично искренне поздравляю всех вас с наступающим 2024 годом. Желаю успехов в учебе и работе, благополучия в ваших домах.
В конце года принято подводить итоги уходящей даты. Мы вправе сказать, что 2023 год стал для нашего института очень продуктивным.
Мы укрепили свои позиции в международных рейтингах, вошли в число лидеров национального рейтинга. 35 наших представителей успешно защитили диссертации, 6 из них получили учёные звания профессоров, 19 – звания доцентов. К работе приступили два новых ученых совета.
Создан новый научный журнал «Исследования и разработки». Опубликовано 83 монографии. Получено 10 патентов, 190 свидетельств.
Более 150 профессоров и наших студентов вернулись из-за границы для обучения и стажировки. 6 студентов стали лауреатами Президентской и государственной стипендий. По инициативе главы государства в институте открыта лаборатория бионики.
Подобные результаты можно перечислять долго. В каждом из них есть достойный вклад нашего коллектива и учеников. Мы желаем, чтобы в 2024 году количество и вес наших успехов были еще больше.
Пусть наши дела не коснутся глаз, пусть наши семьи будут мирными, пусть наступающий Новый год будет благословен для всех нас!