Muloqot “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi maqsadlari va samaradorlik ko‘rsatkichlari” mavzusiga bag'ishlandi
Namangan muhandislik-qurilish institutining faol talabalari bilan Oliy Majlis Qonunchilik Palatasi huzuridagi Yoshlar parlamenti a'zosi Diyorbek Soataliyev tomonidan “O‘zbekiston – 2030” strategiyasining maqsadlari va samaradorlik ko‘rsatkichlari” mavzusida davra suhbati bo'lib o'tdi.
“O‘zbekiston – 2030” strategiyasining maqsadlari va samaradorlik ko‘rsatkichlarini oson qabul qilish va tushunish uchun qulay shaklda ifodalangan bo‘lib, unda 5 ta yo‘nalish bo‘yicha 100 ta maqsad nazarda tutilgan.
“O‘zbekiston – 2030” strategiyasi va uni 2023-yilda amalga oshirish chora-tadbirlari loyihalari joriy yilning 31-iyulidan boshlab regulation.gov.uz va 2030.strategy.uz portallarida keng jamoatchilik muhokamasi uchun joylashtirilgan edi.

Дискуссия была посвящена теме «Узбекистан – цели стратегии 2030 и показатели эффективности»
Депутат Молодежного парламента при Законодательной палате Олий Мажлиса Дёрбек Соаталиев провел круглый стол с активом студентов Наманганского инженерно-строительного института на тему «Цели и показатели стратегии «Узбекистан-2030».
Цели и показатели эффективности стратегии «Узбекистан - 2030» выражены в простой для понимания и понимания форме и включают в себя 100 целей по 5 направлениям.
Проекты стратегии «Узбекистан-2030» и меры по ее реализации в 2023 году были размещены для общественного обсуждения на порталах регулирования.gov.uz и 2030.strategy.uz с 31 июля текущего года.