Muhim vazifalar muhokamasi va fakultetlar taqdimoti
Institutda Prezident boshchiligidagi taʼlim, sogʻliqni saqlash, raqamlashtirish, madaniyat va sport sohalarida amalga oshiriladigan ustuvor vazifalar yuzasidan boʻlib oʻtgan videoselektor yigʻilishi muhokamasi va fakultetlarning 2024-yilda amalga oshiriladigan ishlar boʻyicha taqdimotlari oʻtkazildi.
Prorektorlar, fakultetlar dekanlari va boʻlim boshliqlari ishtirok etgan yigʻilishda taʼlim dasturlarini TOP-300 ga kirgan oliygohlar dasturi asosida yangilash, kollej-texnikumlar va oliygohlarni ish beruvchilar bilan uzviy bogʻlaydigan tizim boʻyicha takliflar, texnolog, arxitektor, muhandis, energetik kabi ehtiyoj yuqori kasblar boʻyicha mutaxassislar tayyorlaydigan muhitni joriy etish, talabalar mustaqil ishlashi uchun sharoit yaratish, “xarajat – tadqiqot – mahsulot” formulasi, fakultetlar brendini yaratish kabi masalalar koʻrib chiqildi.
Yakunda koʻrib chiqilgan masalalar yuzasidan fakultetlar mutasaddilariga tegishgli koʻrsatmalar berildi.

Discussion of important tasks and presentation of faculties
In the institute, a video selector meeting was held under the leadership of the President regarding the priority tasks to be implemented in the fields of education, healthcare, digitalization, culture and sports, and presentations of the faculties on the work to be carried out in 2024 were held.
At the meeting attended by vice-rectors, deans of faculties and heads of departments, proposals were made for updating educational programs based on the programs of universities included in the TOP-300, for a system that seamlessly connects technical colleges and universities with employers, training specialists in high-demand professions such as technologists, architects, engineers, and energy workers. issues such as introducing the environment, creating conditions for students to work independently, the "cost - research - product" formula, and creating a faculty brand were considered.
In the end, appropriate instructions were given to the officials of the faculties regarding the considered issues.