Muhim vazifalar muhokamasi va fakultetlar taqdimoti
Institutda Prezident boshchiligidagi taʼlim, sogʻliqni saqlash, raqamlashtirish, madaniyat va sport sohalarida amalga oshiriladigan ustuvor vazifalar yuzasidan boʻlib oʻtgan videoselektor yigʻilishi muhokamasi va fakultetlarning 2024-yilda amalga oshiriladigan ishlar boʻyicha taqdimotlari oʻtkazildi.
Prorektorlar, fakultetlar dekanlari va boʻlim boshliqlari ishtirok etgan yigʻilishda taʼlim dasturlarini TOP-300 ga kirgan oliygohlar dasturi asosida yangilash, kollej-texnikumlar va oliygohlarni ish beruvchilar bilan uzviy bogʻlaydigan tizim boʻyicha takliflar, texnolog, arxitektor, muhandis, energetik kabi ehtiyoj yuqori kasblar boʻyicha mutaxassislar tayyorlaydigan muhitni joriy etish, talabalar mustaqil ishlashi uchun sharoit yaratish, “xarajat – tadqiqot – mahsulot” formulasi, fakultetlar brendini yaratish kabi masalalar koʻrib chiqildi.
Yakunda koʻrib chiqilgan masalalar yuzasidan fakultetlar mutasaddilariga tegishgli koʻrsatmalar berildi.

Обсуждение важных задач и презентация факультетов
В институте под руководством Президента состоялось видеоселекторное совещание по приоритетным задачам, подлежащим реализации в сферах образования, здравоохранения, цифровизации, культуры и спорта, а также презентации факультетов о работе, которую предстоит провести в институте. 2024 состоялось.
На совещании, в котором приняли участие проректоры, деканы факультетов и заведующие кафедрами, были высказаны предложения по обновлению образовательных программ на основе программ вузов, входящих в ТОП-300, для системы, плавно связывающей технические колледжи и вузы с работодателями, подготовка специалистов по востребованным профессиям: технологов, архитекторов, инженеров, энергетиков, такие вопросы, как внедрение среды, создание условий для самостоятельной работы студентов, формула «затраты – исследования – продукт», создание бренда факультета. обдуманный.
В завершение руководителям факультетов были даны соответствующие поручения по рассмотренным вопросам.