Muhandislik kommunikasiyalari fakultetida Ma'naviyat va ma'rifat kengashi yig‘ilishida belgilangan vazifalar muhokamasiga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishda fakultet dekani, dekan o‘rinbosarlari, kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Yig‘ilish avvalida Prezident raisligida bo‘lib o‘tgan kengaytirilgan yig‘ilish tafsilotlari aks etgan videolavha namoyish etildi.
Fakultet dekani Fayzulla Nishanov bugungi kunda ma'naviyat yo‘nalishidagi dolzarb masalalar, ularga yechim izlashda ziyolilar, xususan, professor-o‘qituvchilarning o‘rni haqida gapirib o‘tdi.
Jamoaning davlat rahbari ishtirokidagi yig‘ilishda ko‘tarilgan mavzular va takliflar bo‘yicha fikr-mulohazalari tinglandi.
Yig‘ilish yakunida joriy yilda ilmiy va pedagogik faoliyati davomida yuqori natijalarga erishgan professor-o‘qituvchilar va ilmiy xodimlar e'tirof etilib, ularga fakultet reytinggini shakllanishida qo‘shgan salmoqli hissalari uchun minnatdorlik bildirildi.

На факультете инженерных коммуникаций состоялось мероприятие, посвященное обсуждению задач, поставленных на заседании Совета Духовности и Просвещения
На встрече присутствовали декан факультета, заместители декана, заведующие кафедрами и профессора.
В начале встречи был показан видеоролик, показывающий детали расширенного заседания под председательством Президента.
Декан факультета Файзулла Нишанов рассказал о современных проблемах в направлении духовности, роли интеллектуалов, в частности, профессоров и преподавателей, в поиске их решения.
Были заслушаны мнения коллектива по темам и предложениям, высказанным на совещании с участием главы государства.
В завершение встречи профессорам и преподавателям, добившимся высоких результатов в ходе своей научно-педагогической деятельности в этом году, были вручены признательность и благодарность за значительный вклад в формирование рейтинга факультета.