“Materiallar qarshiligi va mexanika” kafedrasida “Kafedra kuni” bo‘lib o‘tdi
Canoatni axborotlashtirish fakulteti “Materiallar qarshiligi va mexanika” kafedrasida “Kafedra kuni” bo‘lib o‘tdi. Unda institut prorektorlari, fakul'tetlar dekanlari, bo‘lim boshliqlari, kafedra professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Dastlab mehmonlar kafedra tarixi va bugungi kuni haqida hikoya qiluvchi ko‘rgazma bilan tanishdi. Mazkur kafedra roppa-rosa 40 yillik shonli tarixga ega. Hozirgi kunda bu yerda 1 nafar fan doktori va 7 nafar fan nomzodi faoliyat olib bormoqda.
Professor Sharofiddin Yo‘ldoshev boshchiligida o‘ziga xos ilmiy maktab yaratishga erishilgan. Kafedrada ikkita innovasion guruh tashkil etilgan bo‘lib, ularga professor-o‘qituvchilar, doktorantlar, magistrlar va iqtidorli talabalar kiritilgan.
Tadbir ishtirokchilari ushbu erishilgan natijalar va kafedra ilmiy salohiyatini yanada oshirishga qaratilgan taqdimotlar bilan tanishdi. Bu boradagi sa'y-harakatlarni jadallashtirish bo‘yicha fikr-mulohazalarini bildirdi.

На кафедре «Сопротивление материалов и механика» прошел «День кафедры»
На кафедре «Сопротивление материалов и механики» факультета информационных технологий прошел «День кафедры». В нем приняли участие проректоры института, деканы факультетов, заведующие кафедрами, профессора-преподаватели кафедры.
Сначала гости ознакомились с выставкой, рассказывающей об истории кафедры и её сегодняшнем дне. Эта кафедра имеет славную историю, насчитывающую ровно 40 лет. В настоящее время здесь работают 1 доктор наук и 7 кандидатов наук.
Под руководством профессора Шарофиддина Юлдошева создана уникальная научная школа. На кафедре созданы две инновационные группы, в состав которых входят профессора, докторанты, магистры и талантливые студенты.
Участники мероприятия ознакомились с достигнутыми результатами и презентациями, направленными на дальнейшее повышение научного потенциала кафедры. Они высказали мнение об ускорении усилий в этом направлении.