“Materiallar qarshiligi va mexanika” kafedrasida “Kafedra kuni” bo‘lib o‘tdi
Canoatni axborotlashtirish fakulteti “Materiallar qarshiligi va mexanika” kafedrasida “Kafedra kuni” bo‘lib o‘tdi. Unda institut prorektorlari, fakul'tetlar dekanlari, bo‘lim boshliqlari, kafedra professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Dastlab mehmonlar kafedra tarixi va bugungi kuni haqida hikoya qiluvchi ko‘rgazma bilan tanishdi. Mazkur kafedra roppa-rosa 40 yillik shonli tarixga ega. Hozirgi kunda bu yerda 1 nafar fan doktori va 7 nafar fan nomzodi faoliyat olib bormoqda.
Professor Sharofiddin Yo‘ldoshev boshchiligida o‘ziga xos ilmiy maktab yaratishga erishilgan. Kafedrada ikkita innovasion guruh tashkil etilgan bo‘lib, ularga professor-o‘qituvchilar, doktorantlar, magistrlar va iqtidorli talabalar kiritilgan.
Tadbir ishtirokchilari ushbu erishilgan natijalar va kafedra ilmiy salohiyatini yanada oshirishga qaratilgan taqdimotlar bilan tanishdi. Bu boradagi sa'y-harakatlarni jadallashtirish bo‘yicha fikr-mulohazalarini bildirdi.

At the department "Strength of Materials and Mechanics" was held the "Day of the Department"
At the Department of "Strength of Materials and Mechanics" of the Faculty of Information Technology, the "Day of the Department" was held. Vice-rectors of the institute, deans of faculties, heads of departments, professors and teachers of the department took part in it.
First, the guests got acquainted with the exhibition, which tells about the history of the department and its present day. This department has a glorious history of exactly 40 years. Currently, 1 doctor of science and 7 candidates of science work here.
Under the leadership of Professor Sharofiddin Yuldoshev, a unique scientific school was created. The department has created two innovative groups, which include professors, doctoral students, masters and talented students.
The participants of the event got acquainted with the results achieved and presentations aimed at further increasing the scientific potential of the department. They expressed their opinion on accelerating efforts in this direction.