“Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti 2024 yilgi saralash bosqichiga start berildi!
Har yili o‘qishdagi muvaffaqiyatlari, ijtimoiy faolligi va iste’dodi bilan tengdoshlariga o‘rnak bo‘lib kelayotgan 14 yoshga to‘lgan va 30 yoshdan oshmagan iqtidorli yigitlarimiz “Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti bilan taqdirlanib kelinmoqda.
Respublika hamda xalqaro miqyosida oʻtkazilgan musobaqalar, loyiha va tanlovlarda gʻolib boʻlgan, jamiyatimiz hayotining turli sohalarida yuqori natijalarga erishgan hamda mardlik va jasorat, qatʼiyatlilik, halollik, vatanparvarlik kabi fazilatlari, shuningdek, oʻzining chuqur bilimi, tashabbuskorligi, ishbilarmonligi, shijoati va fidoyiligi bilan ajralib turgan iqtidorli 14 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan yigitlar oʻz hujjatlarini joriy yilning 1-martiga qadar yashash manzili joylashgan hudud boʻyicha Yoshlar ishlari agentligining boʻlimlariga topshirishi tavsiya etiladi.

Every year, our talented young men between the ages of 14 and under 30, who are an example to their peers with their academic success, social activity and talent, are awarded the "Brave Boy" state award is being awarded.
A talented person who has won national and international competitions, projects and contests, achieved high results in various spheres of our society's life, and is distinguished by such qualities as bravery and courage, perseverance, honesty, patriotism, as well as his deep knowledge, initiative, business acumen, courage and selflessness. Young men between the ages of 14 and 30 are recommended to submit their documents to the offices of the Youth Affairs Agency in the area where they live by March 1 of this year.