Loyihalar taqdimotiga start berildi
Isteʼdodli yoshlarni qoʻllab-quvvatlash "Ulugʻbek" jamgʻarmasi, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Yoshlar akademiyasi va Yoshlar ishlari agentligi hamkorligida "Mirzo Ulugʻbek vorislari" respublika tanloviga start berildi.
Tanlovning 20-24 may kunlari Toshkent shahrida boʻlib oʻtishi rejalashtirilgan respublika bosqichi ishtirokchilari innovatsion loyihalarini taqdimot koʻrinishida himoya qilmoqda.
Tanlovning respublika bosqichi qatnashchilari orasida institutning 4 nafar iqtidorli talaba-yoshlari mavjud boʻlib, ular ham bugungi kundagi eng dolzarb muammolarga yechim boʻla oladigan innovatsion loyihalar va ularning prototiplarini hakamlar hayʼatiga taqdim etdi.

The presentation of projects has started
"Mirzo Ulugbek's Heirs" republican competition was launched in cooperation with the "Ulugbek" foundation for supporting talented youth, the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, the Youth Academy and the Youth Affairs Agency.
The participants of the republican stage of the competition, which is scheduled to be held in Tashkent on May 20-24, are defending their innovative projects in the form of a presentation.
Among the participants of the republican stage of the competition, there are 4 talented students of the institute, who also presented to the jury innovative projects and their prototypes that can be a solution to the most pressing problems of today.