Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘limi tomonidan dolzarb mavzuda davra suhbati o‘tkazildi
NamMQI talabalar turar-joyida institut Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘limi tomonidan Muhandislik kommunikasiyalari, Mashinasozlik, Sanoatni axborotlashtirish hamda Energetika va mehnat muhofazasi fakultetlari professor-o‘qituvchilari ishtirokida “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonun ijrosini ta'minlash bo‘yicha davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbatini instiut yoshlar ishlari va ma'naviy-ma'rifiy masalalar bo‘yicha prorektori Odiljon Jakbarov boshlab berdi.
Tadbirda Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘limi boshlig‘i Ilhomjon Payzievning oliy o‘quv yurtida tamagirlik va korrupsiya holatlarini oldini olishga qaratilgan ma'ruzasi tinglandi.
Davra suhbati yakunida Oliy va o‘rta maxsus ta'lim vaziri Abduqodir Toshqulovning ota-onalar, talabalar hamda professor-o‘qituvchilarga yo‘llagan murojaati hamda sohada yo‘l qo‘yilayotgan korrupsion holatlar to‘g‘risidagi videorolik namoyish etildi,

The Anti-Corruption Department held a round table on topical issues
Ensuring the implementation of the Law "On Combating Corruption" in the NamECI student dormitory The Anti-Corruption Department of the Institute with the participation of professors and teachers of the faculties of engineering communications, mechanical engineering, informatization of industry and energy and labor protection held a round table.
The round table was opened by the Vice-Rector of the Institute for Youth Affairs and Spiritual and Educational Issues Odiljon Zhakbarov.
At the event, the head of the anti-corruption department, Ilhomjon Paiziev, delivered a speech aimed at preventing greed and corruption in higher education institutions.
At the end of the round table, the appeal of the Minister of Higher and Secondary Specialized Education Abdukodir Tashkulov to parents, students and teachers and a video about corruption situations in the field were shown.