Koordinatorlarga kompyuter jamlanmalari topshirildi
Namangan muhandislik-qurilish instituti rektori Sharifjon Ergashev tashabbusi bilan O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkilotining fakultet koordinatorlariga kompyuter jamlanmalari topshirildi.
“Bu koordinatorlarning yanada shiddatli, sifatli va tezkor ishlashiga turtki bo‘ladi”, deydi sovg‘alarni o‘z egalariga topshirgan institut Raqamli ta'lim texnologiyalari markazi rahbari Muzaffar Muxtorov.
Ma'lumot uchun, Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashining 2023 yil 29 martdagi qo‘shma qarori ijrosini ta'minlash maqsadida har bir koordinator alohida xona bilan ta'minlagan va har oyda moddiy rag‘batlantirib kelinmoqda.

Координаторам были вручены компьютерные комплекты
По инициативе ректора Наманганского инженерно-строительного института Шарифжона Эргашева координаторам факультетов Первичной организации Союза молодежи Узбекистана были переданы компьютеры.
"Это будет мотивировать координаторов работать более интенсивно, качественно и быстро", - говорит Музаффар Мухторов, руководитель Центра цифровых образовательных технологий института, передавшего подарки их владельцам.
Для информации, в целях обеспечения выполнения совместного решения Министерства высшего образования, науки и инноваций и Центрального совета Союза молодежи от 29 марта 2023 года каждому координатору предоставлено отдельное помещение и предусмотрено материальное стимулирование. предоставляются каждый месяц.