Koordinatorlarga kompyuter jamlanmalari topshirildi
Namangan muhandislik-qurilish instituti rektori Sharifjon Ergashev tashabbusi bilan O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkilotining fakultet koordinatorlariga kompyuter jamlanmalari topshirildi.
“Bu koordinatorlarning yanada shiddatli, sifatli va tezkor ishlashiga turtki bo‘ladi”, deydi sovg‘alarni o‘z egalariga topshirgan institut Raqamli ta'lim texnologiyalari markazi rahbari Muzaffar Muxtorov.
Ma'lumot uchun, Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashining 2023 yil 29 martdagi qo‘shma qarori ijrosini ta'minlash maqsadida har bir koordinator alohida xona bilan ta'minlagan va har oyda moddiy rag‘batlantirib kelinmoqda.

Coordinators were given computer sets
On the initiative of Sharifjon Ergashev, rector of the Namangan Engineering and Construction Institute, the faculty coordinators of the Primary Organization of the Youth Union of Uzbekistan were handed over computers.
"This will motivate the coordinators to work more intensively, qualitatively and quickly," says Muzaffar Mukhtorov, head of the Digital Education Technologies Center of the institute, which handed over the gifts to their owners.
For information, in order to ensure the implementation of the joint decision of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation and the Central Council of the Youth Union dated March 29, 2023, each coordinator has been provided with a separate room and financial incentives are being provided every month.