Kasaba uyushmalari kunida institut faxriylari yo‘qlandi
11 noyabr O‘zbekistonda Kasaba uyushmalari kuni etib belgilangan. Kasaba uyushmalari mamlakatimizdagi eng yirik jamoat tashkiloti bo‘lib, o‘z saflarida 5,5 milliondan ortiq a'zoni jamlagan.
Ushbu sana munosabati bilan Namangan muhandislik-qurilish instituti rektori Sharifboy Ergashev, yoshlar ishlari va ma'naviy-ma'rifiy masalalar bo‘yicha prorektor Odiljon Jakbarov, kasaba uyushma qo‘mitasi raisi Ahmadjon Haydarov institutda ko‘p yilllar mehnat qilgan va kasaba uyushmasi faollaridan bo‘lgan bir guruh faxriylarni yo‘qladi.
Mutasaddilar Ijtimoiy fanlar kafedrasi professori Tursunboy Ma'murov, Oliy matematika kafedrasi dosenti Nurmatjon Turg‘unov xonadonlarida bo‘lib, institut jamoasining tabriklari va sovg‘a-salomlarini yetkazdi. Samimiy muloqotlar davomida faxriylarning umrlari va salomatliklari yanada ziyoda bo‘lishiga tilak bildirildi.
Faxriylar yo‘qlovi va kasaba uyushmalari kuni munosabati bilan bog‘liq boshqa tadbirlar davom etmoqda.

Ветеранов института навестили в День профсоюзов
11 ноября в Узбекистане отмечается День профсоюзов. Профсоюзы являются крупнейшей общественной организацией в нашей стране и насчитывают в своих рядах более 5,5 млн членов.
В связи с этой датой, Шарифбой Эргашев, ректор Наманганского инженерно-строительного института, Одилжон Жакбаров, проректор по работе с молодежью и духовно-просветительским вопросам, Ахмаджон Хайдаров, председатель профкома, навестили группу ветеранов много лет проработавших в институте и находившихся среди активистов профсоюза.
Официальные лица посетили квартиры профессора кафедры общественных наук Турсунбоя Мамурова, доцента кафедры высшей математики Нурматжона Тургунова поздравили и вручили подарки от коллектива института. Во время душевных разговоров выражалась надежда, что жизнь и здоровье ветеранов еще больше умножатся.