“Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi «Mirzo Ulug‘bek vorislari» Respublika tanloviga ta'shrif buyurdi.
INNO texnoparkda hayot qaynayapti. Bugun bu yerga Respublikaning barcha hudularidan yuzlab yoshlar “Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi «Mirzo Ulug‘bek vorislari» Respublika tanlovining final bosqichida ishtirok etish uchun o‘z loyiha va g‘oyalari bilan tashrif buyurishgan.  Ular orasida Namangan muhandislik-qurilish institutining Sanoatni axborotlashtirish fakultet talabasi Sobirov Shohjaxon o‘z loyhasi bilan ishtirokini boshladi.
Keyingi 3 kun ichida bu yerda mini-texnologiyalar, robototexnika, innovasion xizmatlar, dasturlash, VR va AR, qishloq xo‘jaligi va biotexnologiya, muqobil energiya, sog‘liqni saqlash, sun’iy intellekt, 3D prototiplash kabi yo‘nalishlar bo‘yicha o‘z g‘oya va ishlanmalari bilan ishtirok etayotgan yoshlar orasidan eng kuchli 100 nafari saralab olinadi.
Gʻoliblarga BHMning 20 baravari (5 400 000 so‘m) miqdorida pul mukofoti beriladi. Shuningdek, ular «Ulug‘bek» jamg‘armasi tomonidan tashkil etiladigan maqsadli o‘quv kurslarida bepul o‘qish imkoniyatiga ega bo‘lishadi.

Фонд поддержки талантливой молодежи “Улугбек» посетил с проектами и идеями для участия в финальном этапе республиканского конкурса "Наследники Мирзо Улугбека".
В технопарке Инно кипит жизнь. Сегодня сотни молодых людей со всех уголков республики приехали сюда со своими проектами и идеями для участия в финальном этапе республиканского конкурса “Наследники Мирзо Улугбека “Фонда поддержки талантливой молодежи” Улугбек«. Среди них студент факультета информатизации промышленности Наманганского инженерно-строительного института Сабиров Шахжахан, который принял участие со своим проектом.
В течение следующих 3 дней здесь будут отобраны 100 сильнейших молодых людей из тех которые будут участвовать со своими идеями и разработками в таких областях, как мини-технологии, робототехника, инновационные услуги, Программирование, VR и AR, сельское хозяйство и биотехнологии, альтернативная энергия, здравоохранение, искусственный интеллект, 3D-прототипирование.
Победители будут награждены денежным призом в размере 20-кратной суммы от БРВ (5 400 000 сум). Они также получат возможность бесплатно учиться на курсах обучаться на целевых курсах повышения квалификации, организованных Фондом «Улугбек».