Iqtisodiyot va boshqaruv fakultetida auditorlar bilan uchrashuv tashkil etildi
Iqtisodiyot va boshqaruv fakultetida Auditorlar palatasi Farg‘ona viloyat bo‘limi bosh direktori Muhammad Botirov va “TTT-AUDIT” mas'uliyati cheklangan jamiyatida faoliyat olib boruvchi xalqaro sertifikatga ega   mutaxassislar ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Unda fakultet   talabalari va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
M.Botirov uchrashuvda talabalarga hozirgi kunda yaratib berilayotgan sharoitlar, sohaning yetuk mutaxassisi bo‘lishi uchun zarur bilimlar hamda uni tasdiqlovchi xalqaro sertifikatlar turlari, ularni olish tartibi to‘g‘risida batafsil ma'lumot berib o‘tdi.
Jumladan, buxgalteriya mutaxassisligi uchun Iqtisodiyot fakulteti rahbariyati bilan kelishgan holda “Moliyaviy xisobotlarning xalqaro sertifikatlari” (MHXS) ni olish uchun Moliya vazirligi tashabbusi asosida bepul o‘quv kurslari tashkil etilishini bildirib o‘tdi. Mazkur loyiha bo‘yicha taqdimot o‘tkazilib, yakunida talabalarni qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan batafsil javoblar berildi.

A meeting with auditors was organized at the Faculty of Economics and Management
A meeting was held at the Faculty of Economics and Management with the participation of the Director General of the Fergana Regional Department of the Chamber of Auditors, Muhammad Botirov, and experts with international certificates operating in the limited liability company "TTT-AUDIT".
Faculty students and teachers participated in it.
At the meeting, M.Botirov gave detailed information to the students about the current conditions, the necessary knowledge to become a mature expert in the field, and the types of international certificates that confirm it, and the procedure for obtaining them.
In particular, he said that, in agreement with the management of the Faculty of Economics, free training courses will be organized on the initiative of the Ministry of Finance to obtain the "International Certificates of Financial Reporting" for accounting majors. A presentation on this project was held, and at the end, experts gave detailed answers to the students' questions.