Iqtisodiyot va boshqaruv fakultetida auditorlar bilan uchrashuv tashkil etildi
Iqtisodiyot va boshqaruv fakultetida Auditorlar palatasi Farg‘ona viloyat bo‘limi bosh direktori Muhammad Botirov va “TTT-AUDIT” mas'uliyati cheklangan jamiyatida faoliyat olib boruvchi xalqaro sertifikatga ega   mutaxassislar ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Unda fakultet   talabalari va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
M.Botirov uchrashuvda talabalarga hozirgi kunda yaratib berilayotgan sharoitlar, sohaning yetuk mutaxassisi bo‘lishi uchun zarur bilimlar hamda uni tasdiqlovchi xalqaro sertifikatlar turlari, ularni olish tartibi to‘g‘risida batafsil ma'lumot berib o‘tdi.
Jumladan, buxgalteriya mutaxassisligi uchun Iqtisodiyot fakulteti rahbariyati bilan kelishgan holda “Moliyaviy xisobotlarning xalqaro sertifikatlari” (MHXS) ni olish uchun Moliya vazirligi tashabbusi asosida bepul o‘quv kurslari tashkil etilishini bildirib o‘tdi. Mazkur loyiha bo‘yicha taqdimot o‘tkazilib, yakunida talabalarni qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan batafsil javoblar berildi.

На факультете экономики и менеджмента организована встреча с аудиторами
На факультете экономики и менеджмента состоялась встреча с участием генерального директора Ферганского областного отделения Аудиторской палаты Мухаммада Ботирова и специалистов с международными сертификатами, работающих в обществе с ограниченной ответственностью «ТТТ-АУДИТ».
В нем приняли участие студенты и преподаватели факультета.
На встрече М.Ботиров дал подробную информацию студентам о текущих условиях, необходимых знаниях, чтобы стать зрелым специалистом в области, видах международных сертификатов, подтверждающих это, и порядке их получения.
В частности, он сообщил, что по согласованию с руководством экономического факультета по инициативе Минфина будут организованы бесплатные курсы обучения для получения "Международных сертификатов финансовой отчетности" для специальностей бухгалтерского учета. Была проведена презентация по данному проекту, а в конце эксперты дали подробные ответы на вопросы студентов.