“Intellektual mulk ob'yektlarini huquqiy muhofazasi” bo‘yicha o‘quv kurslari tashkil etildi
Joriy yilning 16-25 yanvar kunlari Adliya vazirligi huzuridagi Intellektual mulk markazi davlat muassasasida Texnologiyalar va innovatsiyalarni qo‘llab-quvvatlash markazlari (TIQQM)ning mas’ul xodimlari uchun “Intellektual mulk ob'yektlarini huquqiy muhofazasi” bo‘yicha o‘quv kurslari tashkil etildi.
Tashkil etilgan kurslarda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 28-yanvardagi PQ–4965-son qarori bilan tasdiqlangan “Intellektual mulk sohasini rivojlanitirish bo‘yicha 2021-2023 yillariga mo‘ljallangan amaliy ishlar Dasturi” ga muvofiq hududlarda intellektual mulk ob’ektlarini yaratish va ularni huquqiy muhofazi bo‘yicha belgilangan o‘quv dasturlariga muvofiq mashg‘ulotlar tashkil etildi. Kursda Namangan muhandislik-qurilish institutidan kafedra mudiri D.Abduvaxobov ishtirok etib, Intellektual mulk markazi davlat muassasasi rahbariyati tomonidan “Intellektual mulk asoslari” bo‘yicha o‘quv dasturini muvaffaqiyatli tamomlaganligi to‘g‘risida sertifikat topshirildi.

Educational courses "Legal Protection of Intellectual Property" were organized
January 16-25 this year advanced training courses on the topic “Legal protection of intellectual property” were organized for senior officials of the Technology and Innovation Support Centers (TISC) at the State Institution “Intellectual Property Center” under the Ministry of Justice. .
In organized courses, the creation of objects of intellectual property in the regions in accordance with the "Program of practical work on the development of the field of intellectual property for 2021-2023", approved by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated January 28.02.2021, classes PD-4965 were organized in accordance with the training programs established for legal protection. The course was attended by the head of the department of the Namangan Engineering-Construction Institute D. Abduvahabov, and a certificate was also awarded on the successful completion of the educational program "Fundamentals of Intellectual Property" by the leadership of the state institution "Center for Intellectual Property".