“Intellektual mulk ob'yektlarini huquqiy muhofazasi” bo‘yicha o‘quv kurslari tashkil etildi
Joriy yilning 16-25 yanvar kunlari Adliya vazirligi huzuridagi Intellektual mulk markazi davlat muassasasida Texnologiyalar va innovatsiyalarni qo‘llab-quvvatlash markazlari (TIQQM)ning mas’ul xodimlari uchun “Intellektual mulk ob'yektlarini huquqiy muhofazasi” bo‘yicha o‘quv kurslari tashkil etildi.
Tashkil etilgan kurslarda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 28-yanvardagi PQ–4965-son qarori bilan tasdiqlangan “Intellektual mulk sohasini rivojlanitirish bo‘yicha 2021-2023 yillariga mo‘ljallangan amaliy ishlar Dasturi” ga muvofiq hududlarda intellektual mulk ob’ektlarini yaratish va ularni huquqiy muhofazi bo‘yicha belgilangan o‘quv dasturlariga muvofiq mashg‘ulotlar tashkil etildi. Kursda Namangan muhandislik-qurilish institutidan kafedra mudiri D.Abduvaxobov ishtirok etib, Intellektual mulk markazi davlat muassasasi rahbariyati tomonidan “Intellektual mulk asoslari” bo‘yicha o‘quv dasturini muvaffaqiyatli tamomlaganligi to‘g‘risida sertifikat topshirildi.

Организованы образовательные курсы «Правовая защита интеллектуальной собственности»
16-25 января т.г. организованы курсы повышения квалификации по теме «Правовая защита интеллектуальной собственности» для ответственных работников Центров поддержки технологий и инноваций (ЦПТИ) при ГУ «Центр интеллектуальной собственности» при Министерстве юстиции. .
В организованных курсах создание объектов интеллектуальной собственности в регионах в соответствии с «Программой практических работ по развитию сферы интеллектуальной собственности на 2021-2023 годы», утвержденной постановлением Президента Республики Узбекистан от января 28.02.2021 г. организованы занятия УП-4965 в соответствии с программами обучения, установленными для правовой защиты. В курсе принял участие заведующий кафедрой Наманганского инженерно-строительного института Д. Абдувахабов, а также был вручен сертификат об успешном прохождении образовательной программы «Основы интеллектуальной собственности» со стороны руководства государственного учреждения «Центр интеллектуальной собственности». .