Institutning 22 nafar iqtidorli talabasi Boʻstonliqdagi Wikioromgohda jamlandi
Yoshlar ishlari agentligi tashabbusi bilan oʻzbekcha vikipediyani yanada rivojlantirish maqsadida yoʻlga qoʻyilgan Wikioromgoh loyihasining 4-mavsumi oʻz ishtirokchilarini yana bir manzilda jamladi.
Ushbu mavsum ishtirokchilari yurtimiz bo‘ylab eng yaxshi oliygohlarning eng faol, o‘zbek tili hamda o‘zbekcha Vikipediya uchun beminnat yordam berishga tayyor bo‘lgan bilimli va zukko talaba-yoshlaridan saralab olindi.
Quvonarlisi, ushbu mavsumning eng faol va eng koʻp talabalariga ega boʻlgan oliygohi sifatida Namangan muhandislik-qurilish instituti qayd etildi. Hozirda 22 nafar iqtidorli talabalarimiz Boʻstonliq tumanida joylashgan oromgohda oʻzbekcha vikipediya uchun oʻz hissalarini qoʻshmoqda.

22 талантливых студента института собрались в Wikiroom в Бостоне
4-й сезон проекта Wikioromgoh, стартовавшего по инициативе Агентства по делам молодежи с целью дальнейшего развития узбекской Википедии, собрал своих участников в другом месте.
Участники этого сезона были выбраны из числа самых активных, образованных и умных студентов лучших вузов нашей страны, готовых помочь узбекскому языку и узбекской Википедии.
К счастью, Наманганский инженерно-строительный институт был отмечен как самый активный вуз с наибольшим количеством студентов в этом сезоне. В настоящее время 22 наших талантливых студента вносят свой вклад в узбекскую Википедию в лагере, расположенном в Бостанлыкском районе.