Institutda “Oʻzbekiston – 2030” strategiyasining 2024-yil davlat dasturi loyihasiga bagʻishlangan muhokama yigʻilishi boʻlib oʻtdi
Tadbirni institut birinchi prorektori Odiljon Jakbarov ochib berdi. U oʻz chiqishida ushbu loyiha bugungi kunda keng muhokama etilayotgani va koʻplab takliflar bildirilayotganini taʼkidladi.
Viloyat adliya boshqarmasi boshligʻi Zulfiya Ahmadxoʻjayeva, Demokratik jarayonlarni tahlil qilish markazi viloyat boʻlimi rahbari Muhammadali Ubaydullayev mazkur strategiyaga asos boʻlib xizmat qilayotgan farmon va qarorlar, ularning aholini barcha qatlamlari, jumladan, oliy taʼlim tizimi vakillari va yoshlar uchun ahamiyati haqida maʼruza qildi.
Institut Ijtimoiy fanlar kafedrasi dotsenti Behzod Isʼhoqov, ushbu kafedra katta oʻqituvchisi Nigora Abdullajonova “Oʻzbekiston – 2030” strategiyasining 2024-yil davlat dasturi loyihasining asosiy yoʻnalishlariga toʻxtalib oʻtdi.

В институте состоялось дискуссионное совещание по проекту государственной программы на 2024 год стратегии «Узбекистан – 2030»
Мероприятие открыл первый проректор института Одилджон Джакбаров. В своем выступлении он отметил, что этот проект сегодня широко обсуждается и поступает много предложений.
Глава областного управления юстиции Зульфия Ахмадходжаева, руководитель областного управления Центра анализа демократических процессов Мухаммадали Убайдуллаев выступили с докладом об указах и решениях, которые служат основой данной стратегии, и их значении. для всех слоев населения, включая представителей системы высшего образования и молодежь.
Бехзод Исхаков, доцент кафедры социальных наук института, Нигора Абдуллажонова, старший преподаватель этой кафедры, затронули основные направления проекта государственной программы 2024 года стратегии «Узбекистан – 2030».