Institut talaba-yoshlari o'rtasida "TechnoWays" texnologik rivojlanish marafoni o'tkazildi
Marafonni Ilmiy-ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektor M.Dadamirzayev kirish so'zi bilan ochib berdi. Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi boshlig'i D.Akbaraliyev ishtirokchilarga  tanlov shartlari haqida tushunchalar berdi.
Professor-o'qituvchilardan tuzilgan hakamlar hay'ati ishtirokchilarning loyihalarini baholab bordi.
Marafonning yakuniy natijalari quyidagicha ko'rinish oldi:
1-o'rin—Transport fakulteti talabasi  Dilshodbek Jo'raboyev (Tartibga solinmagan piyodalar o'tish yo'lagini qayta texnik jihozlash loyihasi);
2-o'rin—Sanoatni axborotlashtirish fakulteti talabasi Nursaid Nasirdinov (Smart Wast Bin-Aqlli chiqindi qutisi loyihasi);
3-o'rin—Sanoatni axborotlashtirish fakulteti talabasi  Zeboxon Abdug'aniyeva (Poliefir sintezi va mahsulot sifat ko'rsatkichini oshirish loyihasi).

Technological development marathon "TechnoWays" was held among the students of the institute
The marathon was opened by M. Dadamirzayev, vice-rector for scientific affairs and innovations. D. Akbaraliyev, the head of the department of organization of scientific and research activities of talented students, informed the participants about the conditions of the competition.
The jury composed of professors and teachers evaluated the projects of the participants.
The final results of the marathon were as follows:
1st place - Dilshodbek Joraboyev, a student of the Faculty of Transport (project of re-technical equipment of an unregulated pedestrian crossing);
2nd place—Nursaid Nasirdinov, a student of the Faculty of Industrial Informatization (Smart Waste Bin project);
3rd place—Zeboxhon Abdug'aniyeva, a student of the Faculty of Industrial Informatization (Polyester synthesis and product quality improvement project).