Institut talaba-yoshlari o'rtasida "TechnoWays" texnologik rivojlanish marafoni o'tkazildi
Marafonni Ilmiy-ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektor M.Dadamirzayev kirish so'zi bilan ochib berdi. Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi boshlig'i D.Akbaraliyev ishtirokchilarga  tanlov shartlari haqida tushunchalar berdi.
Professor-o'qituvchilardan tuzilgan hakamlar hay'ati ishtirokchilarning loyihalarini baholab bordi.
Marafonning yakuniy natijalari quyidagicha ko'rinish oldi:
1-o'rin—Transport fakulteti talabasi  Dilshodbek Jo'raboyev (Tartibga solinmagan piyodalar o'tish yo'lagini qayta texnik jihozlash loyihasi);
2-o'rin—Sanoatni axborotlashtirish fakulteti talabasi Nursaid Nasirdinov (Smart Wast Bin-Aqlli chiqindi qutisi loyihasi);
3-o'rin—Sanoatni axborotlashtirish fakulteti talabasi  Zeboxon Abdug'aniyeva (Poliefir sintezi va mahsulot sifat ko'rsatkichini oshirish loyihasi).

Среди студентов института прошел марафон технологического развития «TechnoWays»
Марафон открыл проректор по научной работе и инновациям М.Дадамирзаев. Заведующий отделом организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов Д.Акбаралиев проинформировал участников об условиях конкурса.
Жюри, состоящее из профессоров и преподавателей, оценивало проекты участников.
Итоговые результаты марафона были следующими:
1 место – Дилшодбек Джорабоев, студент транспортного факультета (проект перетехнического оборудования нерегулируемого пешеходного перехода);
2 место — Нурсаид Насирдинов, студент факультета промышленной информатизации (проект «Умная мусорная корзина»);
3 место — Зебохон Абдуганиева, студентка факультета промышленной информатизации (проект «Синтез полиэфиров и повышение качества продукции»).