Institut ilmiy kengashi daraja va unvonlar sohiblari e'tirofidan boshlandi
Namangan muhandislik-qurilish instituti ilmiy kengashining navbatdagi yig‘ilishi an'anaga muvofiq erishilgan yutuqlar e'tirofi bilan boshlandi.
Rektor Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirligi faxriy yorlig‘i bilan mukofotlangan, ilmiy daraja hamda unvonlar bilan taqdirlangan professor-o‘qituvchilarni jamoa nomidan tabrikladi.
“Bu aslida sizlarga berilayotgan o‘ziga xos avans. Kelgusi ilmiy daraja va unvonlarga hozirdan harakatni boshlashingiz kerak. Chunki siz kabi salohiyatli kadrlardan umidimiz katta”, — deya ta'kidladi rektor.

The scientific council of the institute started with the recognition of the holders of degrees and titles
On behalf of the team, the rector congratulated the professors and teachers who were awarded with the honorary certificate of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, and awarded with academic degrees and titles.
"This is actually a kind of advance that is being given to you. You should start working toward your next degree and title now. Because we have high hopes for potential personnel like you," said the rector.