Iinstitutda boʻlib turgan Respublika ishchi guruhi vakillari Bionika laboratoriyasi faoliyati bilan tanishdi
Transport fakulteti talabasi Oyshahon Qodirova mehmonlarga Bionika laboratoriyasining tarixi va bugungi kuni haqida batafsil hikoya qildi.
Ishchi guruh aʼzolari laboratoriyaga keltirilgan soʻnggi rusumdagi qurilmalar, yangi ishlanmalar va loyihalarni koʻzdan kechirdi. Bu yerda yaratilgan sharoit va imkoniyatlarga yuqori baho berdi hamda talabalarning ushbu yaratilgan sharoitlarga yarasha bilim koʻnikmalarini yanada mustahkamlashi uchun yanada koʻproq ishlash kerakligini taʼkidladi

Присутствующие в институте представители республиканской рабочей группы ознакомились с деятельностью лаборатории бионики
Айшахан Кадирова, студентка факультета транспорта, подробно рассказала гостям об истории и современности Лаборатории бионики.
Члены рабочей группы рассмотрели новейшие приборы, новые разработки и проекты, поступившие в лабораторию. Он высоко оценил созданные здесь условия и возможности и подчеркнул, что необходимо провести дополнительную работу по дальнейшему укреплению знаний студентов в соответствии с этими созданными условиями.