IELTS va Linguaskil xalqaro sertifikatlari va imtihon jarayonlari to‘g‘risida seminar o‘tkazildi
NamMQI professor-o‘qituvchilari uchun Xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish agentligi viloyat hududiy vakilligi tomonidan IELTS va Linguaskil xalqaro sertifikatlari va imtihon jarayonlari to‘g‘risida seminar o‘tkazildi
Seminarning asosiy maqsadi 2023 yil uchun doktorantura va tayanch doktoranturaga kirish uchun talabgorlarni xorijiy tillar bo‘yicha xalqaro sertifikatlar uchun imtihon jarayonlari va ularga tayyorgarlik ko‘rish bo‘yicha tegishli maslahatlar va talabgorlarni qiziqtirgan savollariga javob berishdan iborat.
Ma'lumot uchun, 2023 yil doktoranturaga kirish imtihonlarida talabgorlarni xalqaro sertifikatlarni olishlariga amaliy yordam berish maqsadida institut rahbariyati hamda Xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish agentligi Namangan viloyati hududiy vakilligi hamkorligida IELTS va Linguaskil xalqaro sertifikatlari uchun imtihonlar institutda tashkil etilmoqda.

Проведен семинар по международным сертификатам и экзаменационным процессам IELTS и Linguaskil
Семинар по международным сертификатам IELTS и Linguaskill и экзаменационным процедурам для профессорско-преподавательского состава НамИСИ провели Региональные представители Агентства по популяризации изучения иностранных языков..
Основная цель семинара – предоставить абитуриентам для поступления в докторантуру и базовую докторантуру в 2023 году актуальные консультации по экзаменационным процессам и подготовке к экзаменам по получению международных сертификатов по иностранным языкам, а также ответить на вопросы абитуриентов.
Для сведения, в целях оказания практической помощи абитуриентам для получения международных сертификатов на вступительных экзаменах в докторантуру 2023 года руководством института и региональным представительством Агентства по продвижению иностранных языков Наманганской области проводится организация сдачи экзаменов на сертификаты IELTS и Linguaskil international в институте.