Energetika va mehnat muhofazasi fakultetida Ma'naviyat va ma'rifat kengashi yig‘ilishida belgilangan vazifalar ijrosi yuzasidan seminar o‘tkazildi
Seminarda fakultet dekan o‘rinbosarlari, kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Tadbir avvalida Respublika ma'naviyat va ma'rifat kengashining kengaytirilgan yig‘ilishida Prezident ma'ruzasi videolavhasi namoyish etildi.
Fakultet dekani o‘rinbosari J.Mannonov ma'naviyat sohasida bugungi kundagi dolzarb masalalar, ularni hal etishda jamiyatning ziyoli qatlami bo‘lgan professor-o‘qituvchilarning o‘rniga to‘xtalib o‘tdi.
Ijtimoiy fanlar kafedrasi dosenti N.Shaydullayev davlat rahbari ma'ruzasida alohida urg‘u berilgan jadidchilik tarixi va buyuk namoyondalari haqida batafsil hikoya qildi.

A seminar was held at the Faculty of Energy and Labor Protection on the implementation of the tasks set at the meeting of the Spirituality and Enlightenment Council
Deputy deans of the faculty, heads of departments and professors took part in the seminar.
At the beginning of the event, a video of the President's speech was shown at an extended meeting of the Council of Spirituality and Enlightenment of the Republic.
The deputy dean of the faculty, J. Mannonov, touched on today's current issues in the field of spirituality, and in solving them, professors and teachers are the intelligentsia of society.
Associate Professor of the Department of Social Sciences, N. Shaydullaev, gave a detailed account of the history and great manifestations of modernism, which were emphasized in the speech of the head of state.