Energetika va mehnat muhofazasi fakultetida Ma'naviyat va ma'rifat kengashi yig‘ilishida belgilangan vazifalar ijrosi yuzasidan seminar o‘tkazildi
Seminarda fakultet dekan o‘rinbosarlari, kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Tadbir avvalida Respublika ma'naviyat va ma'rifat kengashining kengaytirilgan yig‘ilishida Prezident ma'ruzasi videolavhasi namoyish etildi.
Fakultet dekani o‘rinbosari J.Mannonov ma'naviyat sohasida bugungi kundagi dolzarb masalalar, ularni hal etishda jamiyatning ziyoli qatlami bo‘lgan professor-o‘qituvchilarning o‘rniga to‘xtalib o‘tdi.
Ijtimoiy fanlar kafedrasi dosenti N.Shaydullayev davlat rahbari ma'ruzasida alohida urg‘u berilgan jadidchilik tarixi va buyuk namoyondalari haqida batafsil hikoya qildi.

На факультете энергетики и охраны труда состоялся семинар по реализации задач, поставленных на заседании Совета по духовности и просвещению
В семинаре приняли участие заместители декана факультета, заведующие кафедрами и преподаватели.
В начале мероприятия была показана видеозапись выступления Президента на расширенном заседании Совета духовности и просвещения республики.
Заместитель декана факультета Ж. Маннонов затронул актуальные на сегодняшний день вопросы в области духовности, в решении которых профессорско-преподавательский состав выступает интеллигенцией общества.
Доцент кафедры социальных наук Н.Шайдуллаев подробно рассказал об истории и великих проявлениях модернизма, которые были подчеркнуты в выступлении главы государства.