Deputat talaba-yoshlarning taklif va fikr-mulohazalarini tingladi
Namangan muhandislik-qurilish institutida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar boʻyicha yoshlar fikri va munosabatlarini oʻrganishga bagʻishlangan ochiq muloqot tashkil etildi.
Unda OʻzLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qoʻmitasi rais oʻrinbosari, Oliy majlis qonunchilik palatasi deputati Sardorbek Gʻiyasov, partiya faollari va talaba yoshlar ishtirok etishdi.
Deputat hamda yoshlar oʻrtasida kechgan ochiq samimiy ruhdagi uchrashuvda ijtimoiy hayotga oid muammolar hamda yoshlar taʼlimi masalasi muhokama qilindi.
Institut yoshlari nomidan soʻzga chiqqan yoshlar yetakchisi hamda Yoshlar parlamenti aʼzosi Diyorbek Soataliyev institutning faol yoshlari bilan Oliy Majlis binosiga bir kunlik sayohat tashkil etish taklifini bildirdi.
Suhbat soʻnggida deputat tomonidan yoshlarning fikr-mulohazalari hamda takliflarini amalga oshirish mehanizmlari kelishib olindi.

The deputy listened to the proposals and opinions of the students
An open dialogue dedicated to the study of the opinions and attitudes of young people regarding the reforms implemented in our country was organized at the Namangan Engineering-Construction Institute.
Sardorbek Giyasov, Deputy Chairman of the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP, Deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, party activists and students took part in it.
During the open and sincere meeting between the MP and the youth, the problems of social life and the issue of youth education were discussed.
Dyorbek Soataliyev, the youth leader and member of the Youth Parliament, who spoke on behalf of the young people of the institute, offered to organize a one-day trip to the building of the Oliy Majlis with the active young people of the institute.
At the end of the conversation, the deputy agreed on the mechanisms for implementing the opinions and suggestions of young people.