Deputat talaba-yoshlarning taklif va fikr-mulohazalarini tingladi
Namangan muhandislik-qurilish institutida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar boʻyicha yoshlar fikri va munosabatlarini oʻrganishga bagʻishlangan ochiq muloqot tashkil etildi.
Unda OʻzLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qoʻmitasi rais oʻrinbosari, Oliy majlis qonunchilik palatasi deputati Sardorbek Gʻiyasov, partiya faollari va talaba yoshlar ishtirok etishdi.
Deputat hamda yoshlar oʻrtasida kechgan ochiq samimiy ruhdagi uchrashuvda ijtimoiy hayotga oid muammolar hamda yoshlar taʼlimi masalasi muhokama qilindi.
Institut yoshlari nomidan soʻzga chiqqan yoshlar yetakchisi hamda Yoshlar parlamenti aʼzosi Diyorbek Soataliyev institutning faol yoshlari bilan Oliy Majlis binosiga bir kunlik sayohat tashkil etish taklifini bildirdi.
Suhbat soʻnggida deputat tomonidan yoshlarning fikr-mulohazalari hamda takliflarini amalga oshirish mehanizmlari kelishib olindi.

Депутат выслушал предложения и мнения студентов
В Наманганском инженерно-строительном институте организован открытый диалог, посвященный изучению мнений и отношений молодежи относительно реализуемых в нашей стране реформ.
В нем приняли участие заместитель председателя исполкома Политсовета УзЛиДеП, депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Сардорбек Гиясов, партийный актив и студенты.
В ходе открытой и искренней встречи депутата с молодежью обсуждались проблемы общественной жизни и вопросы образования молодежи.
Молодёжный лидер, член Молодёжного парламента Дёрбек Соаталиев, выступивший от имени молодёжи института, предложил организовать однодневную поездку к зданию Олий Мажлиса с активной молодёжью института.