Davlatobod tumanidagi 52-maktab bitiruvchilari NamMQI bilan tanishdi
Namangan muhandislik-qurilish institutida o‘tgan hafta Davlatobod tumanidagi maktablar vakillari bilan uchrashuv o‘tkazilgan va unda ushbu tuman bitiruvchi sinf o‘quvchilarining  institutga tanishish uchun kelishlari borasida takliflar bildirilgandi.
Ushbu takliflardan kelib chiqib, Davlatobod tumanidagi 52-umumta'lim maktabining bir guruh bitiruvchilari institutda bo‘ldi.
O‘quvchilar institut laboratoriyalari, kutubxonasi, axborot texnologiyalari markazi bilan tanishdi va kompyuterlarda ishlab ko‘rdi.
Institut psixologi va faol talabalar bilan muloqotda bo‘ldi. Prezident va nomli davlat stipendiyalari sohiblari bilan tanishdi.
Institutga kelgan yoshlarning aksariyati taassurotlari bilan o‘rtoqlashib, kelgusida o‘qishni aynan shu yerda davom ettirish istagida ekanliklarini bildirdi.

Выпускники 52-й школы Давлатабадского района познакомились с НамИСИ
На прошлой неделе в Наманганском инженерно-строительном институте прошла встреча с представителями школ Давлатабадского района, на которой были внесены предложения учащимся выпускного класса этого района приезжайте в институт знакомиться.
На основании этих предложений институт посетила группа выпускников 52-й общеобразовательной школы Давлатабадского района.
Студенты ознакомились с лабораториями института, библиотекой, центром информационных технологий и поработали на компьютерах.
Он общался с психологом института и активными студентами. Он познакомился с президентом и стипендиатами госстипендий.
Большинство молодых людей, пришедших в институт, поделились своими впечатлениями и выразили желание продолжить обучение здесь.