Davlatobod tumanidagi 52-maktab bitiruvchilari NamMQI bilan tanishdi
Namangan muhandislik-qurilish institutida o‘tgan hafta Davlatobod tumanidagi maktablar vakillari bilan uchrashuv o‘tkazilgan va unda ushbu tuman bitiruvchi sinf o‘quvchilarining  institutga tanishish uchun kelishlari borasida takliflar bildirilgandi.
Ushbu takliflardan kelib chiqib, Davlatobod tumanidagi 52-umumta'lim maktabining bir guruh bitiruvchilari institutda bo‘ldi.
O‘quvchilar institut laboratoriyalari, kutubxonasi, axborot texnologiyalari markazi bilan tanishdi va kompyuterlarda ishlab ko‘rdi.
Institut psixologi va faol talabalar bilan muloqotda bo‘ldi. Prezident va nomli davlat stipendiyalari sohiblari bilan tanishdi.
Institutga kelgan yoshlarning aksariyati taassurotlari bilan o‘rtoqlashib, kelgusida o‘qishni aynan shu yerda davom ettirish istagida ekanliklarini bildirdi.

Graduates of the 52nd school of Davlatabad district got acquainted with NamECI
Last week, a meeting with representatives of schools in Davlatabad district was held at the Namangan Engineering-Construction Institute, and proposals were made for the students of the graduating class of this district to come to the institute to get acquainted.
Based on these proposals, a group of graduates of the 52nd general education school of Davlatabad district visited the institute.
The students got acquainted with the institute's laboratories, library, information technology center and worked on computers.
He communicated with the institute's psychologist and active students. He got acquainted with the president and the holders of state scholarships.
Most of the young people who came to the institute shared their impressions and expressed their desire to continue their studies here.