Bu yil magistraturaga qabul bir marta bo‘ladi — Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vaziri
2023-2024 o‘quv yili magistraturasi uchun qabul 1 marta, yozda bo‘ladi. O‘tgan o‘quv yilida til sertifikatlari va yangi tizim joriy qilingani sabab magistratura uchun qabul 2 marta o‘tkazilgandi.
“Bu yil magistraturaga qabul an'anaviy tarzda bir marta bo‘ladi. Parametrlarni ham tez orada tasdiqlaymiz. Hammasi oldingi o‘sha tartibda serifikatlar bilan bo‘ladi. Biz faqat o‘tgan bir yil uchun 2 marta magistraturaga hujjat topshirishga qabul komissiyasidan ruxsat so‘rab olganmiz. O‘sha yili yangi tizim joriy qilingani va til sertifikatlari talab qilingani hisobiga shunday bo‘lgandi”, – degan suhbat davomida vazir Abdurahmonov.
Ma'lumot uchun, 2022/23 o‘quv yilida magistratura uchun 2 marta — qishki va yozgi qabul o‘tkazilgandi.

This year there will be only one admission to the master's degree - the Minister of Higher Education, Science and Innovation
Admission for the master's degree in the 2023-2024 academic year will be held once, in the summer. In the last academic year, due to the introduction of language certificates and a new system, the admission for the master's degree was held twice.
"This year, the admission to the master's degree will be traditionally held once. We will also confirm the parameters soon. Everything will be in the same order as before with serifs. We have requested permission from the admissions committee to apply for the master's degree twice in the past year. This happened due to the introduction of a new system that year and the requirement of language certificates," Minister Abdurahmonov said during the interview .
For information, in the academic year 2022/23, admission for the master's degree was held twice - winter and summer.